ЄС може виключити Україну із «зеленої зони»

ЄС може виключити Україну із «зеленої зони» - фото 1

МЗС України вже повідомляло, що через спалах коронавірусної хвороби ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення України із «зеленої зони» та ввести обмеження на поїздки.

Наразі, Європейський Союз поки не ухвалив формального рішення стосовно України. Брюссель переглядає список країн кожні два тижні та в залежності від темпів захворюваності на коронавірус коригує його. Нагадуємо, що раніше МЗС України вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення України зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Про це повідомляє Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

Ситуація з коронавірусом погіршується не тільки в Україні. Євросоюз вже суттєво скоротив список країн «зеленої зони».

Зокрема, Олег Ніколенко пояснив, що означає для України потенційний вихід зі списку «зеленої зони». Важливо розуміти, що:

  • У разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із «зеленої зони» не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби;
  •  
  • У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні;
  •  
  • Актуальна інформація про умови в'їзду громадян України до кожної окремої країни ЄС та інших країн світу доступна на інтерактивній карті МЗС України: https://tripadvisor.mfa.gov.ua. Вона оновлюється в режимі реального часу. Перед поїздкою рекомендується перевірити умови в’їзду для обраної країни.

Зазначено, що вакцинація і надалі є однією із ключових умов для подорожей в різні країни без перешкод. Також підкреслюємо, що МЗС та посольства активно працюють для того щоб українці у складних карантинних умовах могли подорожувати. Тому МЗС працює з країнами ЄС, які окремо ухвалюють рішення про режим в’їзду громадян України з урахуванням рекомендацій ЄС.

Раніше ми повідомляли про те, що на Дніпропетровщині відкриють ще п’ять COVID-відділень.

Реклама

Реклама