ЄС може розірвати дипвідносини з Білоруссю, – ЗМІ

09 лютого, 16:05
ЄС може розірвати дипвідносини з Білоруссю, – ЗМІ - фото 1

Розірвання дипломатичних відносин розглядається у одному з чотирьох сценаріїв розвитку відносин Європейського Союзу та Білорусі у майбутньому.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Радіо Свобода”, припинення дипломатичних відносин пропонується у розробленому послами країн-членів Євросоюзу та представництвом ЄС у Білорусі документі “Доповідь керівників місій ЄС: огляд обмежувальних заходів ЄС проти Білорусі в лютому 2021 року”. Припинення дипвідносин міститься у сценарії "Практично повне замороження відносин".
За ним Європейський Союз може вдатися також до виведення послів держав-членів ЄС, накладання санкцій проти різних промислових галузей Білорусі, заборони на продаж єврооблігацій, мораторію на участь Республіки Білорусь у структурах "Східного партнерства" і навіть офіційного визнання “уряду в еміграції” (імовірніше, Світлани Тихановської як обраної президентки держави).

Умовно найм’якший варіант розвитку відносин Євросоюзу та Білорусі передбачає продовження поступового запровадження санкцій, як це було зроблено наприкінці минулого року, коли ЄС за три етапи наклав візові заборони, а також заморозив активи 88 осіб (зокрема Олександра Лукашенка та його сина Миколи) і семи компаній.
Більш суворий сценарій передбачає “мовчазну дипломатію” — місію високого рівня в Мінськ / запрошення на нейтральну територію, підтримку пропозиції про посередництво / etc.
А передостанній — більшу кількість санкцій щодо білоруських фізичних та юридичних осіб, зниження рівня дипломатичних відносин, а також підтримку порушень кримінальних та інших справ за національним законодавствам у державах-членах Європейського Союзу проти винуватців тортур та нелюдського поводження з мітингарями проти Лукашенка.

У доповіді зазначається і низка речей, які білоруська влада має зробити, щоб відновити "змістовний діалог" з Євросоюзом — це, зокрема, припинення будь-яких репресій та нехтувань правами людини, тиску на незалежні ЗМІ та представників громадянського суспільства Білорусі. Також ЄС очікує від Мінська на звільнення, реабілітацію та виплату фінансових компенсацій політичним в'язням, перевибори президента під спостереженням ОБСЄ та забезпечення безпечних умов для повернення додому політичних емігрантів. Усі ці питання мають бути обговорені керівництвом Європейського Союзу найближчими тижнями.

Нагадаємо, раніше у Франції ЄСПЛ завершив дослідження позову України проти РФ щодо Криму. У зв’язку із завершенням дослідження позову Європейський суд із прав людини ухвалив перше рішення у справі.

Також у іспанському Мадриді прогримів вибух. Вибух, що істотно пошкодив багатоповерховий будинок, пролунав у центрі міста — районі Пуерта-де-Толедо.

А ще вчені виявили нижчу ефективність 2-х вакцин проти коронавірусу з Африки. Дослідження стосувались вакцин компаній “Novavax” та “Johnson & Johnson”.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: Європейська правда
Поділитися: