Єрмак розповів про зовнішню політику команди президента Зеленського

11 лютого, 14:33
Єрмак розповів про зовнішню політику команди президента Зеленського - фото 1

Зробив він це в ексклюзивному інтерв'ю програмі "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на каналі "Україна 24".

Були розмови з двох тем. По-перше, поїздка Володимира Зеленського до Ватикана:

Є. К.: — Суть візиту. Заради чого поїхали?
А. Є.: — У перший день візиту — це були зустрічі з президентом, прем'єр-міністром Італії. Які були дуже плідними, ефективними. А потім це було відвідування Ватикану, зустріч з Папою.
Я думаю, що небагато президентів у світі, хто за вісім місяців выд початку своєї каденції вже отримали запрошення відвідати Ватикан. Це була дійсно знакова зустріч.
Є. К.: — Запрошення було з боку Римської католицької церкви?
А. Є.: — Абсолютно вірно.
Є. К.: — З огляду на ту обставину, що Україна — не чужа Ватикану країна. У них тут є велика паства. Ватикан, судячи з усього, уважно стежить за тим, що відбувається в Україні. Яка доля тих, хто знаходиться під омофором Римської католицької церкви. І у зв'язку з цим питання: як Ви вважаєте, чи може папський престол зіграти якусь роль у вирішенні тих проблем, які стоять перед Україною?
А. Є.: — Можу Вам сказати так: безумовно було приємно чути, що і понтифік і держсекретар Ватикану дуже детально поінформовані. Про все, що відбувається в Україні сьогодні. Дуже добре володіють інформацією. Особливо в деталях ситуації на Донбасі. Тут представник, нунцій святого престолу, дуже часто їздить на Схід і я думаю, що передає інформацію. Зустрічається з людьми, надає допомогу. Працює кілька програм ватиканських, які надають допомогу населенню Донбасу. Тому мені здається, що увага, інтерес дуже великі.
Президент обговорював ці питання, говорив про долю нашого військовослужбовця Віталія Марківа. Наша сторона сьогодні володіє інформацією, яка дозволяє нам робити висновок про те, що він не винен. У тому, в чому він звинувачений в Італії. Тому тема Віталія Марківа піднімалася на зустрічі з усіма офіційними особами, включаючи і Папу і держсекретаря. І Ви знаєте, після цієї зустрічі президент поділився з членами делегації. Розповів про те, що після історії Віталія Марківа понтифік сказав таку фразу: "Ви мене поранили в саме серце". І для нього це емоційно було дуже важливо і, мені здається, у них склався дуже хороший контакт. І він пообіцяв свою допомогу в цьому. І я думаю, що це була дуже важлива зустріч. Дуже важлива для України зустріч. І я думаю, що увага Ватикану зіграє роль, в тому числі, у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

 

Також журналіст задав, на той момент, помічнику президента України питання щодо його контактів з РФ та її владою:

Є. К.: — Хотів запитати у Вас з приводу Росії. Я так розумію, що з деяких пір Ви є переговірником від імені Президента з поточних питань, з представниками російської сторони...
А. Є.: — Можна відразу поясню?
Щоб розставити акценти.
Є. К.: — Так.
А. Є.: — Після першої розмови президента Зеленського і Путіна, де була досягнута домовленість про обмін та взаємне звільнення, були позначені дві людини. Які з боку Росії з Україною координували свою діяльність. З боку Росії це був Дмитро Козак (нині заступник керівника Адміністрації президента РФ, вважається куратором псевдодержавних утворень на території ОРДіЛО України — прим. ред.) Та з боку України був я. Власне кажучи, з цього моменту почалася моя робота з координації цих питань. На певному етапі я став представником України в Нормандському форматі, на рівні радників.
Я не є сьогодні ексклюзивним переговірником, як іноді пишуть журналісти.
Є. К.: — А хто ще в такому випадку?
А. Є.: — Дивіться, у нас є наші представники в мінській Тристоронньої групі, у нас є Міністерство закордонних справ і так далі. Тобто, у мене є моя сфера діяльності, про яку я Вам сказав.
Є. К.: — Добре. Проте, хто зараз Ваш основний візаві?
Дмитро Козак?
А. Є.: — Так. З тих питань, які я продовжую обговорювати (це продовження узгодження списку для наступних обмінів та звільнення) — це Дмитро Козак.
Є. К.: — Вам вдалося з ним познайомитися особисто?
А. Є.: — Так, звичайно.
Є. К.: — По телефону говорили або бачилися?
А. Є.: — Ні, я з ним зустрічався.
Є. К.: — І як він, від Суркова відрізняється?
А. Є.: — Так, відрізняється. Мені здається, він більше налаштований на діалог. І з тих питань, по яких я з ним комунікував — я можу сказати, що у нас було конструктивне спілкування. Без якого, напевно, не відбулося б те, що сталося.


Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський змінив голову свого Офісу. Звільнивши Андрія Богдана і призначивши замість нього Єрмака.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: