ЄБРР планує виділити 50 мільйонів євро на капремонт доріг Дніпропетровщини

ЄБРР планує виділити 50 мільйонів євро на капремонт доріг Дніпропетровщини - фото 1

Кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку регіон може отримати на строк до 13 років.

Попередню угоду з ЄБРР уже підписав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко. Це один із перших проєктів такого типу в Україні.

«Я познайомився з представником Європейського банку реконструкції та розвитку на економічному форумі в Маріуполі. І просто поцікавився, які є програми кредитування регіональних проєктів. Серед іншого була можливість взяти участь у програмах із відновлення доріг. Пізніше ми ще декілька разів вели переговори. Далі був етап роботи над документами. Нині я вже підписав угоду про підготовку кредитного фінансування», — зазначив голова регіону.


Для участі в проєкті обрали дві дороги територіального значення: Дніпро—Мелітополь та Дніпро—Котовка. Капремонту там не було десятиліттями. Кожним із цих автошляхів, не маючи альтернативи об’їзду, щодня рухаються понад 3 тисяч машин. Зокрема це вантажівки, які їдуть до великих промислових підприємств регіону.

«Ці вкрай важливі транспортні магістралі протяжністю в 195 кілометрів “Укравтодор” наразі передає на баланс області. І майже 96 кілометрів цих доріг потребують капітального ремонту, який і буде проведений за кредитною програмою ЄБРР», — зазначив очільник Дніпропетровщини.


Після того, як попередню угоду підпише ЄБРР, консультанти банку перевірять пропозиції області. Їхні висновки розгляне кредитний комітет Європейського банку реконструкції та розвитку. Одночасно за проєкт має проголосувати обласна рада. Наразі вона готує кошторисну документацію. За планом, остаточний договір область та банк підпишуть після ухвалення рішення кредитним комітетом ЄБРР у Лондоні. Після чого одразу розпочнеться ремонт. У погодженні з Міністерством інфраструктури України.

 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі ремонтують вулицю Юрія Кондратюка. Вона розділяє житлові масиви "Покровський" і "Червоний камінь".

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.