"Є початок робочого дня, але немає його кінця": медики розповіли, як борються з Covid-19

13 травня, 18:38
"Є початок робочого дня, але немає його кінця": медики розповіли, як борються з Covid-19 - фото 1

Фахівці, які присвятили медицині півжиття, не пам'ятають таких складних періодів, як зараз.

Вона майже п'ятдесят років у медицині, але вперше зустрічається з такою ситуацією. Валентина Андрушко щодня бореться за життя хворих на коронавірусну інфекцію. Вона завідує інфекційним відділенням у Старобільську на Луганщині. Роботи дуже багато, а найменша помилка може коштувати людського життя. Чому у лікарів не закінчуються сили — розповімо далі.

У противірусному костюмі завідувачка інфекційного відділення Валентина Андрушко йде до пацієнтів із діагнозом "коронавірус".

У Старобільську приймають хворих із кількох районів.

«Була важка, надійшла з важкою двобічною пневмонією. Зараз вона відчуває себе задовільно», — розповідає Валентина Андрушка,завідувачка інфекційного відділення Старобільського районного медичного об’єднання.

Така робота — для людей зі сталевими нервами, — каже Валентина Андрушко. Вона присвятила медицині майже півстоліття, але такої важкої ситуації, як нині, не пригадує.

«У нас є початок робочого дня і немає його закінчення. Роботи ніхто не боїться, роботу всі роблять, а от морально дуже важко», — ділиться Валентина.

Українські медики, рятуючи життя пацієнтів, тижнями не залишають територію лікарні, не бачать близьких. Валентина Андрушко зізнається, що дуже скучила за онуками.

«Я б хотіла їм передати, що я їх дуже люблю і дуже сумую за ними. Я сподіваюся, що це врешті-решт закінчиться і ми побачимося», — розповідає завідувачка інфекційного відділення.

Щодня медпрацівники змушені ризикувати здоров'ям. Адже навіть суворий карантин і захисний костюм не гарантують цілковитої безпеки.

«Сказати "не страшно" — це неправда буде. У кожного медпрацівника, заходячи в палату з коронавірусним хворим, в душі є острах, не страх, а острах, але тим не менше це наша робота», — ділиться Валентина Андрушко.

Нині на медиків в Україні припадає кожен п'ятий випадок зараження коронавірусною інфекцією.

«Мрію, щоб люди мене не обходили стороною, знаючи де я працюю», — бажає Валентина.

 

Цю небезпечну, але життєво важливу роботу мають цінувати. Тому Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом "Україна" запровадили проєкт #Дякуємомедикам. Адже щирі слова подяки надають впевненості та сил.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: