Яку історію зберігає авіаційний цвинтар біля Дніпра?

08 квітня, 22:04
Яку історію зберігає авіаційний цвинтар біля Дніпра? - фото 1

Цвинтар відпрацьованої авіації вже більше 10 років стоїть між Дніпром і Запоріжжям у селі Широке. Сімдесят років тому там працювала найбільша авіашкола в Україні, де готували льотчиків-випробувачів.

Чому її закрили та чи є шанси хоча б в однієї машини знову відірватись від землі, дізнавалися журналісти "Деталей".

Щороку зі школи виходили по 50 і більше випускників. Підготовка тут була на найвищому рівні, а техніка оновлювалася в ногу з часом. Та на початку 90-х навчання зупинилося, згадує колишній директор льотної школи Володимир Мілейко.

Утім, вибірково тут ще готували працівників, які надалі мали обслуговувати техніку в аеропортах, але вже без права на польоти. А на початку двотисячних діяльність аеродрому взагалі припинили.

Зараз школа під охороною. Тут працюють адміністратор і директор. Із трьохсот літаків лишилася половина. Більшість із них — навчальні.

Аеродром — власність Міністерства інфраструктури. Відновлювати його діяльність там не беруться. Аби виплатити гроші хоча б охоронникам — літаки дозволили виставляти на аукціони. На одному з них директор дніпровського музею “Машини часу” і придбав собі новий експонат.

Тисяча доларів, бо літак був розвалений і без крил. Збирати його докупи не стали, хвіст розмістили в одному кінці музею, а ніс — у протилежному. Аби відвідувачі могли детально розгледіти кабіну зсередини, її вмонтували у кузов вантажівки.

Цілий і у більш справному стані літак Л-29 із Широківської школи можна купити на аукціоні за 200 тисяч гривень. Та поки арсенал повністю не розпродали, Запорізька громада пропонує взяти територію закладу на утримання і відкрити на місці аеродрому музей авіатехніки. Утім, за словами керівництва, в Міністерстві інфраструктури ухвалювати таке рішення не квапляться.

Джерело: Програма "Деталі"
Поділитися: