Якою цього року буде весна: народні прикмети

Якою цього року буде весна: народні прикмети - фото 1

Наші предки вивчали природу, яка підказувала людям, чи варто розраховувати на хорошу погоду в березні, квітні іта травні. Про те, чого чекати нам нинішньої весни, говорять різні прикмети.

Накопичений століттями досвід говорить нам про те, що навесні погода – мінлива.

Такою буде вона і в поточному, 2021, році. Прикмети кажуть про те, що на початку і в середині березня буде холодно: коли в січні березень, то в березні чекати потрібно січня.

Реклама

Про те, що теплої березневої погоди не варто очікувати, каже і така прикмета: чим холодніше наприкінцікінці лютого, тим тепліше в березні. У лютому сильних холодів у нас не було – відповідно, і тепла в березневі дні чекати не доводиться.

Чим морозніша зима, тим швидше прийде весна, кажуть нам прикмети. Зима цього року не була надто морозною – і це ще одне підтвердження, що чекати ранньої весни не варто.

15 лютого – свято Стрітення. Цього дня, вірили наші предки, зима бореться з літом. Цього року на Стрітення був легкий мороз – так що весна повинна бути не надто теплою, але й не холодною.

Після дня весняного рівнодення – коли день і ніч рівні за тривалістю – ситуація зміниться: на Дніпропетровщину прийде тепло. Цього року день рівнодення – 20 березня.

Квітень і травень обіцяють бути теплими, але не занадто.

Навесні ще спостерігають за бджолами: якщо вони рано вилетять із гнізда, можна сміливо розраховувати на тепло. Можна також звернути увагу і на птахів: дрозди, що прилетіли, вкажуть на те, що холодів уже не буде. Про те ж говорять і ворони, які купаються в калюжах.

Рослини також дають підказки: наприклад, якщо довго не розпускаються кульбаби, то навесні будуть дощі та заморозки.

Раніше ми писали про те, що 2 березня на Дніпропетровщині буде хмарно.

Реклама