Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні?

24 серпня, 10:35
Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні? - фото 1

Сьогодні ми розглянемо п'ять чоловік з XVIII - XX століть.

24 серпня 1928 року з'явився на світ Левко Лук'яненко, український правозахисник і дисидент. Співзасновник Української Гельсінської Групи. Борець за незалежність України в 20 столітті, автор акту про проголошення незалежності нашої держави. Народний депутат радянської та незалежної України. 19 квітня 2005 року був нагороджений званням Героя України.

25 серпня 1819 року на світ з'явився Алан Пінкертон. Американський сищик і засновник першого в світі детективного агентства.
Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні? - фото 128660

26 серпня 1910 року народилася Агнес Гонджа Бояджіу, більш відома як Мати Тереза. Католицька черниця албанського походження, що жила в Індії. Гуманітарний діяч, яка заснувала Орден Милосердя. І лауреатка Нобелівської премії миру за 1979 рік.
Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні? - фото 128662

27 серпня 1856 року з'явився на світ Іван Франко. Український письменник і поет. Публіцист і діяч революційного руху. Його творчість, написана на українській (більшість текстів), польській, німецькій, болгарській, чеській та російській мовах, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Всього за життя Франка було видано 220 його окремих книг і брошур, в тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Також Іван Франко був одним з перших професійних українських письменників, тобто заробляв цим на життя.
Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні? - фото 128659

28 серпня 1749 року на світ з'явився Йоганн-Вольфганг фон Гете, німецький вчений і письменник. Він творив у різних жанрах - таких як поезія, драма, епос, автобіографія, епістолярія та інші. Разом з Шиллером, Гердером і Віландом сформував напрямок в німецькій літературі, який отримав назву «веймарський класицизм». Твори Гете, особливо трагедія «Фауст», визнані шедеврами німецької та світової літератури.
Які відомі та історичні особистості народилися на робочому тижні? - фото 128656

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: