Які товари та послуги зростатимуть у 2022 році?
Комунальні платежі, продуктовий кошик та податки. Із 1 січня в країні — новий стрибок цін. Експерти кажуть: олії до вогню доливає економічна криза. Фінансові аналітики сходяться на тому, що новий, 2022, рік не стане винятком – вартість товарів та послуг продовжить зростати і надалі.
Від газу до води — чи зросте комуналка? Перше запитання, яке хвилює чи не кожного українця. Ціна на воду вже підскочила. Із 1 січня дніпряни віддадуть за кубометр на 8 гривень більше. Також нові тарифи на розподіл блакитного палива для облгазів. Нагадаємо, їх ще у грудні встановила нацкомісія. Подорожчання є, але несуттєве — у середньому ціни зросли на 4%. Утім за сам газ більше платитимуть лише підприємці.
Телефонувати стало дорожче. З Нового року українські мобільні оператори підняли ціни. Деякі компанії — на 10 гривень, інші — майже на 100. Та торкнеться це не всіх. Лише абонентів зі старими тарифними планами, вартість яких уже давно не переглядали. Один із операторів пояснив: вимушені піти на цей крок. Бо курс валют зростає. А разом із ним — і витрати на нове обладнання та будівництво мереж.
У 2022-му в Україні змінилася вартість первинної реєстрації авто. Усе через підвищення прожиткового мінімуму і цін на самі легковики, а отже, і на податок від них. Як пояснили у сервісному центрі МВС, якщо вартість машини не перевищує 400 тисяч гривень, то збір становитиме 3% від неї. Якщо автівка коштує близько 700 тисяч — розмір збору зросте до 4%. І якщо легковик став вам у понад 700 тисяч гривень — доведеться сплатити 5% від суми.
Нова ціна на біометричні документи. Із 1 січня здорожчали ID-картки та закордонні паспорти. Зокрема вартість внутрішнього документа зросла на 9 гривень. За нього доведеться викласти 372 гривні. Утім підліткам його можна отримати безкоштовно, як і раніше. Оформлення паспорта для виїзду за кордон стане у 733 гривні. А це на 40 гривень більше, ніж було.
Пів сотні за кіло. Стільки тепер заплатимо за гречку. Вона набрала 9 гривень порівняно з груднем 2021 року. Економісти пояснюють: усе, знову ж таки, через зростання ціни на газ для підприємств. На 10-15% здорожчає горохова, кукурудзяна і пшенична крупи. Фахівці кажуть: енергетична криза впливає і на вартість хліба. Паляниця набиратиме у ціні 2% щомісяця. І до кінця року перевалить за 20 гривень.
Та Кабмін уже взявся за регулювання цінової політики. На сьогоднішньому засіданні Уряду вирішили обмежити максимальну націнку до 10%. Щоправда, лише на період карантину і на певні продукти. Серед них хліб, борошно, гречка, цукор, макарони, молоко, масло, яйця та курятина.
Раніше ми писали про те, де у Дніпрі можна буде зануритися на Водохреще?



