Які професії користуються попитом в Україні в період коронакризи?

Які професії користуються попитом в Україні в період коронакризи? - фото 1

Найкомфортніше серед усіх професіоналів себе почувають ІТ-фахівці.

Коронавірус — змінює ринок праці! Найгірше нині — у сфері продажів і туристичному бізнесу. Але навіть зараз роботу знайти можна, — кажуть фахівці. Які вакансії переживуть коронакризу?

Понад 10 років у сфері розваг, а тоді локдаун і — кардинальна зміна діяльності. Нині власниця онлайн-магазину одягу Ольга Багалур ще кілька місяців тому була бажаною ведучою на корпоративах, весіллях і презентаціях. Коли ж попит на послуги впав — стала шукати інші варіанти.

«Продавати я вмію, і мені це подобається, і від цього я кайфую. Плюс, я для себе завжди відшивала якісь прикольні цікаві речі. І думаю, чому б не об'єднати це все з інстаграмом, онлайн, моїми друзями-підписниками. І якось ця картинка у мене сама-собою намалювалася», — розповідає колишня ведуча свят Ольга Перебендя.

Реклама

За останніми даними, лише у столиці роботу шукають втричі більше людей, ніж торік. Утім вакансій фактично не поменшало. Важливо обрати ті, що не підпадають під скорочення, — кажуть спеціалісти.

«Роботодавці оптимізують штат, чисельність працівників, і такі посади, як бухгалтер, логіст, диспетчер, кошторисник, копірайтер, листоноша, оператор кол-центру — такі професії згодом можуть або зовсім зникнути з ринку праці або трансформуватися», — говорить заступниця начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Київського міського центру зайнятості Анна Ковальчук.

Наразі чи не найбільше затребувані лікарі, медсестри, вихователі у дитсадках і вчителі молодших класів. Експертка з працевлаштування каже: ситуація з безробіттям в Україні складна, утім не критична.

«Існують універсальні вакансії — ми кажемо про продажі, про тих самих продавців-консультантів, на виробництві потрібні різні люди: від різноробочих до інженерів-конструкторів. ІТшники — це святе; всякі діджитал професії, маркетологи, СММ-тестувальники; буденні професії — двірник, лікар, вчитель, держслужбовець», — пояснює експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна.

Найкомфортніше серед усіх професіоналів себе почувають ІТ-фахівці. Вони так само затребувані й мають високу оплату праці. Решта сфер за рівнем зарплат у валютному еквіваленті так і не вийшли на рівень 2013-го року.

Реклама