Які порушення фіксували під час перших годин підрахунку голосів у Дніпрі?

Які порушення фіксували під час перших годин підрахунку голосів у Дніпрі? - фото 1

Розповідає сайт ГО «Громадянська мережа "ОПОРА"».

Як повідомляє громадська організація, на виборчій дільниці № 121127, яка розташована у школі № 78 на вулиці Тополиній, 37, спостерігач "Опори" під час підрахунку голосів зафіксував два контрольних листи у великій стаціонарній скриньці для голосування. Перший контрольний лист члени ДВК поклали у скриньку вранці, о 07:50. А другий лист додали вже після закінчення голосування, хоча на ньому також був написаний час 07:50. Відповідно до частини 4 статті 247 Виборчого кодексу України, на підготовчому засіданні голова дільничної виборчої комісії надає для огляду членам ДВК, присутнім кандидатам у депутати, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам, представникам ЗМІ почергово всі наявні на дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожна виборча скринька опломбовується або, у разі неможливості, опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого в неї вкидається контрольний лист, у якому зазначаються номер дільниці, час вкидання контрольного листа до скриньки, прізвища, ініціали та підписи присутніх членів ДВК та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб організацій партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії.

 

«Відповідна процедура є виборчим ноу-хау членів ДВК, тому що повторне додавання до скриньки контрольного листа не передбачено», — пояснив координатор ГО «Громадянська мережа "ОПОРА"» зі спостереження за виборами у Дніпропетровській області Вадим Головченко.


РекламаНа дільниці № 121245 на проспекті Миру, 51А спостерігачі "Опори" вже о 22:00 отримали протокол про підрахунок голосів виборців, але в ньому була зазначена інша дата – 23 листопада. Згідно з частиною 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей — караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк у п’ять років після звільнення.

Які порушення фіксували під час перших годин підрахунку голосів у Дніпрі? - фото 144136

А на виборчій дільниці № 121276 у ПК "Металург" спостерігача "Опори" видалили із засідання комісії за те, що він вимагав розібратися з бюлетенем людини, яку впіймали на фотографуванні — бюлетень не був ані опущений до виборчої скриньки, ані погашений. Спостерігач викликав поліцію та став чекати на постанову про своє видалення із засідання ДВК. Але правоохоронців на територію дільниці не впустили, спостерігачу "Опори" фізично перешкоджали знімати відео, а замість постанови про видалення йому видали копію протоколу. Відповідно до ч. 8 ст. 36 Виборчого кодексу України, офіційні спостерігачі від громадських організацій мають право бути присутніми при підрахунку голосів на виборчій дільниці в день повторного голосування без дозволу чи запрошення відповідної комісії. Також відповідно статті 157 Кримінального кодексу України, перешкоджання діяльності офіційного спостерігача при виконанні ним своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням — карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.


Нагадаємо, раніше кандидат на посаду міського голови Дніпра Загід Краснов назвав другий тур виборів мера недемократичним.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама