Які події в історії відбулися на робочому тижні?

24 серпня, 11:45
Фрагмент художнього зображення французької Декларації прав людини і громадянина - фото 1
Фрагмент художнього зображення французької Декларації прав людини і громадянина

Сьогодні ми розглянемо чотири події з XVIII - XX століть.

25 серпня 1941 року, через тринадцять днів з моменту захоплення вермахтом першого населеного пункту в нашій області, Червона армія залишила Дніпропетровськ і відступила на схід.
Вже 29 вересня німецькі війська повністю взяли під контроль всі висоти в районі річки Дніпро і унеможливили гіпотетично швидке повернення РСЧА в місто.

Які події в історії відбулися на робочому тижні? - фото 128647
Момент підрив Старого мосту відступаючими радянськими військами

26 серпня 1789 року у Франції прийнято Декларацію прав людини і громадянина. Це був найважливіший документ Великої французької революції. В основу його ідей була закладена концепція рівноправності і свободи, що належить кожному від народження. Природними правами людини і громадянина оголошувалися свобода особистості, свобода слова, свобода переконань і право на опір гнобленню. Декларація досі лежить у фундаменті французького конституційного права.

27 серпня 1913 року льотчик Петро Нестеров піднявся на літаку «Ньєпор-IV» над київським Сирецьким військовим аеродромом і на висоті в 600 метрів вперше в світі виконав фігуру вищого пілотажу, яка нині відома як «мертва петля». Також її називають по прізвищу першого виконавця.
Які події в історії відбулися на робочому тижні? - фото 128646

А 28 серпня 1837 року Кііторо Тойода заснував автомобільну компанію «Тойота». Зараз вона є найбільшою автомобілебудівної публічною компанією в світі, а також найбільшої публічною компанією в Японії. Крім автомобілебудування, «Тойота» надає фінансові послуги і має ще кілька додаткових напрямків у бізнесі.
Які події в історії відбулися на робочому тижні? - фото 128641

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: