Які події в історії відбулися 4-6 листопада?

04.11.2020, 10:15
Радянські війська у Києві, листопад 1943 року - фото 1
Радянські війська у Києві, листопад 1943 року

Сьогодні ми розглянемо три події з XX століття.

4 листопада 1946 року набрав чинності статут ЮНЕСКО. Цей день вважається початком існування спеціалізованої установи Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. Цілями, які декларує ЮНЕСКО, є сприяння у зміцненні миру і безпеки за рахунок розширення співробітництва держав і народів в області освіти, науки і культури; забезпечення справедливості і дотримання законності, загальної поваги до прав і основних свобод людини, проголошених у Статуті ООН, для всіх народів, незалежно від раси, статі, мови, орієнтації або релігії.
Які події в історії відбулися 4-6 листопада? - фото 140122

5 листопада 1968 року на київському Хрещатику вчинив акт самоспалення колишній воїн УПА Василь Макух. Макух вчинив самоспалення на знак протесту проти комуністичної тоталітарної системи, колоніального становища України, політики русифікації та введення військ країн Варшавського договору до Чехословаччини.
Які події в історії відбулися 4-6 листопада? - фото 140123

А 6 листопада 1943 року війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна в ході Київської наступальної операції відбили у нацистських окупантів столицю України - місто Київ. Українську столицю відбили до 26-ї річниці Жовтневого перевороту, за особистим бажанням Сталіна. Тодішні воєначальники наказ головнокомандувача виконали ціною майже в 8 разів більших втрат, ніж у німців. У тому числі життів і здоров'я "чорної піхоти". "Чорна піхота" - це умовна назва піхотних підрозділів Червоної армії, які були сформовані з цивільного населення окупованих територій після приходу туди РСЧА. Військову підготовку з мобілізованими майже або зовсім не проводили, у бій їх відправляли не видаючи військового одягу і зброї. Власне, звідси й пішла назва "чорна піхота" – чоловіки йшли в бій здебільшого у цивільному одязі відповідного кольору.
Доречі, навіть німцям було незрозуміле таке ставлення радянського командування до "своїх людей". Тих, кого насильно загнали до Червоної армії та зробили з них "чорну піхоту", вони називали "трофейними солдатами" – "beutesoldatenen".

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: