Які події в історії відбулися 21-23 жовтня?

21 жовтня, 09:30
Честер Карлсон зі своїм апаратом для отримання копій паперових документів - фото 1
Честер Карлсон зі своїм апаратом для отримання копій паперових документів

Сьогодні ми розглянемо три події з XIX - XXI століть.

21 жовтня 1879 року американський винахідник Томас Едісон закінчив роботу над лампочкою розжарювання з вугільною ниткою. Вона стала одним з найбільших винаходів XIX століття.
Величезна заслуга Едісона полягала не в розробці ідеї лампи розжарювання, а в створенні системи електричного освітлення з міцною ниткою розжарення, з високим і стійким вакуумом та можливістю одночасного використання безлічі ламп.
Які події в історії відбулися 21-23 жовтня? - фото 137594

22 жовтня 1938 року американський винахідник Честер Карлсон продемонстрував свій апарат для отримання копій паперових документів. Який нині відомий як ксерокс і використовується у всьому світі.

А 23 жовтня 2002 року у Москві озброєні чеченці на чолі з Мовсаром Бараєвим захопили 916 заручників у Театральному центрі на Дубровці, в якому йшов мюзикл «Норд-Ост». Епопея зі звільнення людей тривала три дні і закінчилася штурмом будівлі (із застосуванням нервово-паралітичного газу) спецпідрозділами «Альфа» і «Вимпел» ЦСП ФСБ РФ. В результаті операції зі звільнення заручників були вбиті всі чеченці, які знаходились у будівлі, і звільнено від 742 до 786 заручників. Решта - загинули.

Які події в історії відбулися 21-23 жовтня? - фото 137595
Евакуація заручників з будівлі Театрального центру на Дубровці після штурму та чеченський польовий командир Мовсар Бараєв

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: