Які новації чекають школярів з 1 вересня?

27 серпня, 22:43
Які новації чекають школярів з 1 вересня? - фото 1

Після тримісячного дистанційного режиму, базова освіта розділилася на “до” та “після”, кажуть вчителі.

Перші декілька місяців діти повторюватимуть програму, яку мали опанувати онлайн весною. Які ще несподіванки їх чекають — далі.

Після тримісячної освіти онлайн п'ятнадцятирічна Дарина каже, встигла відвикнути від навчання за партою. Найбільше переймається за знання. Каже, програму, яку проходили дистанційно, як слід не засвоїла.

“Навчання було дистанційне, було багато проблем з тим, що я не могла запитати щось у вчителя і не могла уточнити якусь тему”, - каже дев’ятикласниця Дарина.


Та у профільному відомстві заспокоюють: школи мають наздогнати і повторити минулорічну карантинну програму. На це піде від одного до трьох місяців. Але розслаблятися довго не доведеться. 2020-й у МОН оголосили роком математики. А це означає, що звичні 4-5 годин алгебри та геометрії на тиждень замінять на 6 або 9. Усе залежить від програмного напрямку школи або класу.

«‎Почав працювати проект “Мініфеномента” - це система освіти, коли поєднання у нас йде саме природничо-математичних дисциплін, які спрямовані на розвиток винахідливості, креативності. Розв'язування якихось, наприклад, математичних задач будуть братися з тієї ж географії», — пояснила заступниця міського методичного центру Олена Саєнко.


Окрім класних годин, додадуть позакласні та факультативи. Це стосується як першачків, так і старшокласників. Останніх такий розклад лякає особливо.

Дев'ятикласниця Дарина розповідає, що з двадцяти двох учнів її класу алгебру та геометрію добре знають одиниці.

“В середньому, п'ять-шість чоловік з 22-х. 5-6 знали добре математику - інші ж просто тяглися”, — сказала Дарина.


Разом з математикою діти поглиблено вивчатимуть й українську. І якщо раніше це стосувалося лише деяких шкіл, то цього року на державну мову переходять і заклади національних меншин.

“Ми, як школа викладання національних меншин, були російською. На сьогодні ми вже двомовна школа — ми ведемо нову українську школу. Зараз 80 відсотків програми 5-11 класів буде викладатися українською мовою”, - зазначила директорка школи № 21 Антоніна Змієнко.


Зміни очікують Україну не лише в науці. З карантином шкільний устрій і загальні правила гігієни перевернулися догори дриґом. Це можна побачити на прикладі все тієї ж школи № 21. Тетяна Олександрівна, її завідувачка, зустрічає знімальну групу 34 телеканалу біля чорного ходу. У закладі таких три - тепер вони відчинені для учнів та педагогів. Усе для того, аби мінімізувати скупчення людей. Щойно переступили поріг школи - перше, що впадає в око - яскраво-червона розмітка уздовж всього коридору. Так, каже Тетяна Олександрівна, відтепер на всіх поверхах. Це для дотримання соціальної дистанції в 1.5 метра. Це стосується і часу, коли діти знаходяться у класах. Їдальня відтепер працюватиме за щільним графіком. Один клас із 30 учнів ділитимуть на дві групи. Відтак часу на харчування у дітей обмаль — 6-7 хвилин для кожної зміни у велику перерву.

“Раніше і два, і три класи могли харчуватися. Зараз тільки один, в кількості 20 осіб. Одні поїли, потім інші. Таким чином буде чередування класів”, - розповідає заступниця директорки з навчально-виховної роботи школи № 21 Тетяна Шинкар.


За можливості уроки проводитимуть у відкритих класах на вулиці. Для цього у школі вже облаштували три альтанки. Крім того, батьків до приміщення школи під час карантину не впускатимуть. Великі перерви молодших, середніх і старших класів організують так, щоби діти між собою не пересікалися. Малюки розпочинатимуть заняття о 8-й, а старші класи — о 09:00. Засобами індивідуального захисту дітей забезпечуватимуть батьки. Окрім молодшої школи, якій маски не потрібні.
Усі інші користуватимуться ними на перервах. На уроках їх дозволено знімати. Щоденна перевірка температури в учнів — на совісті батьків. Вчителів же щоранку оглядатиме медперсонал.

“Якщо температура буде вище 37 і 2, то вчитель не допускається. Йде на лікарняний та звертається до лікаря”, - резюмує Антоніна Змієнко.


Для учнів та вчителів із жаром у кожній школі мають бути кімнати для тимчасового перебування. А якщо хоча б один учень у класі захворіє на коронавірус — на обсервацію йтимуть усі діти.

Поділитися: