Які можуть бути наслідки у роботи в офісі?

Які можуть бути наслідки у роботи в офісі? - фото 1

Зайва вага, викривлений хребет та психічні розлади. Так виглядатиме офісний працівник через 20 років. Британські вчені створили воскову фігуру та назвали її Емою. Як не стати схожим на неї? Розбирався кореспондент 34 телеканалу.

Почервонілі очі, зіпсована постава та варикоз. Це Емма. І виглядає вона так через роботу в офісі. Восковий макет створили британські вчені. Аби показати, як виглядатимуть працівники через 20 років. Якщо мало рухатимуться.

Проте все це незнайоме Дар'ї. Дівчина працює по 8 годин 5 днів на тиждень. А вихідними бере роботу додому. Попри цей графік, встигає стежити за собою.

«Я зокрема знаходжу час і для зустрічі з друзями, і для особистого життя, і для тренувань. Звісно, не буду брехати, я жива людина і теж від тривалої статики іноді болить спина. Але теж можна у будь-який час знайти вільну хвилинку аби розім'ятися», — розповідає Дар’я, вона працює в офісі.


В офісних працівників передусім потерпають м’язи, каже лікар.

«Офісний працівник, враховуючи специфіку його праці, — це постійне сидіння з ранку до вечора. Він повинен турбуватися про те, щоб м’язовий корсет, який у здорової нормальної людини виконує роль стабілізатора хребта, щоб він був у достатньому стані активності, щоб він був у тонусі», — пояснює Павло Хаітов, завідувач відділення неврології № 2 ОКЛ ім. І. Мечникова.


Під час перерви лікарі рекомендують робити зарядку на робочому місці. У вільний час — відвідувати спортзал.

«У людей виникають дуже часто проблеми з поперековим відділом, крижовим відділом, тому потрібно виділяти час хоча б для якихось елементарних вправ», — радить тренерка Ангеліна Ісакова.


Тренерка Ангеліна показала вправи, які підійдуть і для роботи. Їх можна виконувати, не виходячи з офісу.

«Вправа для м'язів стегна і нижньої частини спини. Ногу закидаємо на другу ногу і нахилямося вперед.
Вправа для спини і м'язів-розгиначів хребта. Нахиляємося вперед з прогином і повертаємося у висхідне положення», — ділиться Ангеліна Ісакова.


Одноманітна робота може стати причиною емоційного вигорання. Психологи радять більше гуляти на вулиці та розслаблятися на вихідних.

«Пам'ятати про те, що робота — це всього-лише частина життя. Крім цього є ще багато інших цікавих речей. Частіше спілкуватися з близькими в режимі спільного відпочинку, спілкування з дітьми, спільних вражень зі знаком плюс. Так що завгодно, похід в театр, похід в кіно», — говорить психолог Максим Реуцький.


У багатьох офісах України та світу облаштовують спеціальні зони відпочинку. Ставлять тенісні столи та ігрові приставки. Аби підвищити комфорт та розслабити офісних працівників.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама