Які історичні та відомі особистості народилися протягом тижня?

03 серпня, 10:15
Евгений Кучеревский - фото 1
Евгений Кучеревский

Від шпигунки і до астронавта.

3 серпня 1958 року на світ з'явився Олександр Невзоров, радянський і російський журналіст. Також є кінорежисером, сценаристом і продюсером. У цій іпостасі відомий за фільмами про Першу чеченську війну, які називаються "Пекло" і "Чистилище". І по фільму "Кухар" про пітерського людожера Ігоря Кузікова.
Які історичні та відомі особистості народилися протягом тижня? - фото 125570

4 серпня 1834 року з'явився на світ Джон Венн. Англійський логік і філософ, який відомий створенням однойменної діаграми - схематичного зображення всіх можливих відносин декількох підмножин універсальної множини.
Які історичні та відомі особистості народилися протягом тижня? - фото 125573

5 серпня 1930 року народився Ніл Армстронг, американський астронавт. Увійшов в історію, як перша людина, яка ступила на Місяць. Автор історичної фрази, яку виголосив після висадки на супутник Землі - "це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства".
Які історичні та відомі особистості народилися протягом тижня? - фото 125572

6 серпня 1941 року на світ з'явився Євген Кучеревський. Радянський і український футболіст, а також тренер. Заслужений тренер СРСР і України. Найбільш відомий по роботі в "Дніпрі". Керуючи тоді ще дніпропетровською командою, завоював срібні медалі в чемпіонатах Радянського Союзу 1987 і 1989 років, а в 1988 році став чемпіоном і володарем Кубка СРСР. Також в 1989 році вийшов в 1/4 фіналу Кубка чемпіонів, де наш клуб розгромно поступився португальській «Бенфіці» (4:0 за сумою двох матчів). Після проголошення незалежності України пробув тренером "Дніпра" тільки один матч першого чемпіонату з футболу. Повернувся в Дніпропетровськ в 2002 році. Разом з ним «Дніпро» стабільно боровся за медалі чемпіонату України і став досвідченим єврокубковим бійцем.
Серед гравців, які пробилися у великий футбол під керівництвом Євгена Кучеревського, можна згадати Сергія Назаренка, Руслана Ротаня, Андрія Русола, Олега Шелаєва, Дмитра Льопу та інших. Саме під час другого пришестя в "Дніпро" Кучеревський став одним з найавторитетніших тренерів України і найуспішнішим тренером в історії «Дніпра». В якомусь сенсі він став легендою клубу і навіть міста. Після його трагічної загибелі в 2006 році один з бульварів Дніпропетровська був названий на його честь. А в день його похорону в місті був оголошений загальний траур і приспущені державні прапори. Футболісти «Дніпра» несли труну з тілом Євгена Кучервского від стадіону "Метеор" до Запорізького кладовища на руках (більше шести кілометрів). А в момент опускання труни в могилу був відданий військовий салют.

А 7 серпня 1876 року з'явилася на світ Мата Харі, виконавиця екзотичних танців і куртизанка. Але відома вона не цим. Під час Першої світової війни Маргарета Гертруда Зелле (справжнє ім'я) займалася шпигунською діяльністю на користь кайзерівської Німеччини. Після затримання французькою розвідкою, їй інкримінували передачу противнику відомостей, яка привела до загибелі кількох дивізій солдатів. Розстріляна 15 жовтня 1917 року.
Які історичні та відомі особистості народилися протягом тижня? - фото 125571

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: