Які історичні події відбулися протягом цього тижня?

03 серпня, 09:30
Які історичні події відбулися протягом цього тижня? - фото 1

За своїм характером вони всі були вельми глобальними.

3 серпня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла законопроект про економічну самостійність радянської України. Цей документ закріпив за нашою країною право самостійно визначати стратегію соціально-економічного розвитку (в інтересах народу), структуру народного господарства, пріоритетні напрями господарської діяльності, форми і методи господарювання. Також були створені власна фінансова і банківська системи. У разі впровадження власної грошової одиниці Нацбанк повинен був почати накопичення валютних запасів.
Прийняттям цього законопроекту український парламент почав поступовий перехід економіки країни на ринкові рейки.
Які історичні події відбулися протягом цього тижня? - фото 125560

4 серпня 1789 року Національні збори Франції скасували особисті феодальні повинності, сеньйоріальні суди, церковну десятину, привілеї окремих провінцій, міст і корпорацій, а також оголосили рівність всіх перед законом у сплаті державних податків і в праві займати цивільні, військові та церковні посади. Ця подія є важливою частиною Великої французької революції 1789-1799 років.

5 серпня 1937 року по наказу НКВС СРСР № 00447 набула сили дія постанови Політбюро ЦК КП (б) «Про антирадянські елементи». В Україні цей день вважається стартом "Великого терору" імені наркома внутрішніх справ Миколи Єжова і керівника Радянського Союзу Йосипа Сталіна. Під час цієї репресивної кампанії по всьому СРСР загинуло від 642 тисяч 980 до мінімум 1 мільйона 142 тисяч 980 чоловік.
Які історичні події відбулися протягом цього тижня? - фото 125557

6 серпня 1945 року американський бомбардувальник B-29 «Enola Gay», названий так по імені матері командира екіпажу, полковника Пола Тіббетса, скинув на японське місто Хіросіма атомну бомбу «Little Boy» еквівалентом від 13 до 18 кілотонн тротилу. Загинуло від 90 до 166 тисяч чоловік. Перше застосування такої зброї в історії воєн і взагалі людства.
Які історичні події відбулися протягом цього тижня? - фото 125559

А 7 серпня 1932 року ВЦВК і Рада народних комісарів СРСР прийняли постанову "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної (соціалістичної) власності". Цей документ ввів в Радянському Союзі смертну кару за "крадіжку державної і колективної власності в великих розмірах". Більш відомий як «закон про п'ять колосків». Є першим кроком радянської влади, який посилив вже існуючий в Україні голод.
Всі наступні репресивні заходи спровокують голод таких масштабів, що нині цей період в Україні вважається і називається Голодомором.
Які історичні події відбулися протягом цього тижня? - фото 125558

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: