Які історичні події відбулися на робочому тижні?

База Чорноморського флоту, Севастополь, АР Крим, Україна - фото 1
База Чорноморського флоту, Севастополь, АР Крим, Україна

Більшість з них пов'язані з Україною і її державністю.

Але не тільки. Наприклад, 31 серпня 1939 року відбувся інсценований німецькими спецслужбами напад на радіостанцію в Глівіце. Співробітники СС увірвалися на об'єкт, знешкодили його співробітників, передали в ефір антинімецьку відозву польською мовою, залишили після себе попередньо вбитих в'язнів концтаборів в польській формі і зникли.
Третій Рейх використав цей "інцидент" для вторгнення в Польщу, з якого почалася Друга світова війна.
Які історичні події відбулися на робочому тижні? - фото 129815

1 вересня 2006 року в Криму почав працювати телеканал "ATR". Це був перший в світі телеканал кримськотатарського народу, який є корінним народом України.
Які історичні події відбулися на робочому тижні? - фото 129816

2 вересня НБУ, відповідно до грошової реформи, випустив в обіг банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень. А також розмінну монету номіналом 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок. І припинив емісію карбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом: 100 тисяч карбованців = 1 гривня.
Які історичні події відбулися на робочому тижні? - фото 129817

3 вересня 1993 року президент України Леонід Кравчук і його російський колега Борис Єльцин підписали протокол про врегулювання проблем Чорноморського флоту. Згідно з ним весь Чорноморський флот і його інфраструктура в Криму став використовуватися Росією і отримав відповідну символіку в тому розумінні, що РФ погодилася платити Україні за ту половину ЧФ і його інфраструктуру, яка в силу попередніх домовленостей повинна була б відійти нашій державі.

А 4 вересня над будівлею Верховної Ради вперше було піднято синьо-жовтий прапор.
Цьому передувала відповідна вимога від депутатів фракції "Народна Рада". Комуністична більшість не підтримала цю вимогу. Але в цей час під стінами парламенту зібрався велелюдний мітинг, учасники якого вимагали національного прапора над куполом Верховної Ради. Після тривалих переговорів і ультиматумів депутати проголосували за підняття прапора. Хоча державним його так і не визнали.
Які історичні події відбулися на робочому тижні? - фото 129809

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор

Реклама

Реклама