Яка різниця між усіма COVID-сертифікатами?

Жовтий, зелений чи міжнародний, паперовий чи електронний у додатку «Дія». Усе це про ковід-сертифікати. Яка між ними різниця? Як їх отримати і який саме потрібен у червоній зоні карантину?

Загалом у додатку «Дія» є три сертифікати: жовтий, зелений та міжнародний.

Жовтий — означає, що людина має одне щеплення. Зелений — свідчить про те, що пройдено повний курс вакцинації. Саме він дає право в «червоній зоні» відвідувати ТРЦ, непродовольчі магазини, кафе й інші заклади. А ще є міжнародний сертифікат. Він автоматично з’являється у додатку разом із зеленим. Документ дозволяє українцям подорожувати за кордон.

Щоб отримати будь-який електронний сертифікат, спершу треба завантажити застосунок «Дія» та авторизуватись у ньому. Далі:

«Обираємо в меню послуги, потім пункт замовлення сертифікату вакцинації COVID-19. Підписуємо заявку «Дія. Підпис» повертаючи та нахиляючи голову. За декілька секунд до хвилини ваш сертифікат підтягується», — розповів заступник голови обладміністрації Іван Начовний.

У разі, якщо сертифікати не «підтягуються» у додатку, їх можна роздрукувати через портал «Дія» на комп’ютері. Або можна отримати сертифікат у медзакладі, де працює ваш сімейний лікар. Для цього в реєстратурі треба лише дізнатися номер кабінету, в якому ви зможете забрати готовий документ.

Таку паперову довідку видають після завершеного курсу вакцинації. І вона дійсна як за кордоном, так і всередині країни у «червоній зоні». Надрукована вона може бути на білому або жовтому аркуші.

Раніше ми писали, що COVID-19 може не зникнути ніколи та стати епідхворобою, але буде можливість повернутися до нормального життя з циркуляцією вірусу. Так вважає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Реклама

Реклама