Як зекономити на покупці зимового гардеробу?

Ціни на одяг та взуття в Україні зросли майже на 8 відсотків. Та все ж — зекономити можна! Журналісти порівняли: де купувати дешевше — на ринку, в магазині чи замовляти онлайн. І на що зараз найбільші знижки? Про це розкажуть спеціалісти.

Ціни на одяг та взуття в Україні зросли майже на 8 відсотків. Такими є дані Держстату, а опитані журналістами покупці кажуть — вдягнутися цього року на зиму стане ще дорожче! Як зекономити у цій ситуації — розкажуть спеціалісти.

Продавці кажуть, порівняно з минулим роком ціни на зимовий одяг уже зросли в середньому на 10 відсотків. Та ще можна купити торІшні колекції за знижками.

«5 - 10% подорожчала нова колекція в цьому році. Залишки є з минулого року і вони вже йдуть зі знижками 20 - 30%», — каже продавчиня Анна Нетішинська.

А ще на зиму потрібні светри, шапки, шарфи. Усе це Вероніка планує купити та починає з рукавичок. Їх вартість 699 гривен. А потім переходить на взуття. З бюджетом на зимовий гардероб визначилася.

«Тисяч 20 напевно щоб так, щоб був весь гардероб. 5 тисяч на взуття, ще дві на шарфик та перчатки я готова потратити», — каже жінка.

ЦІни на столичних ринках геть інші. Та з обновами кияни не поспішають. Лариса з чоловіком зекономлять на взуттІ. Носитимуть торішнє. Потрібно купити тільки синові-підлітку.

«Зимову до півтра – дві. Син росте, краще дітям оновлювати, на собі зекономимо. Ми купуємо для себе на два сезони, а іноді може й на три», — каже Лариса.

На ринках дитяче взуття за вартістю майже нічим не відрізняється від дорослого. Роман вагається між цими двома моделями, вартість одніїє з них 2 тисячі гривень. А ще на ринку можна торгуватися. Кажуть, що у магазинах такої знижки не виторгуєш.

Заради економії часу та грошей українці все частіше купують речі в інтернеті. Згідно з опитуванням дослідницької компанії Gradus Research — взуття та одяг виявилися найпопулярнішими товарами. 42 відсотки користувачів купують їх в онлайні. На другому місці — гаджети, комп'ютери та аксесуари. Далі йдуть — косметика, парфумерія, побутова техніка.

Олена одяг шукає на декількох сайтах одночасно. Запевняє — ту саму куртку, яку побачила в торговельному центрі, можна придбати у кілька разів дешевше.

«2700, на іншому сайті я помітила варіант, що йде зі знижкою. 700 грн. Якщо порівнювати з цим варіантом, то на 2 тис дешевше», — зазначає жителька Києва Олена Лосовська.

Тож досвідчені шопери кажуть: заощадити можна, але потрібно шукати акції, порівнювати цІни в інтернеті і ретельно переглядати свій гардероб.

Раніше ми псиали про те, скільки коштуватиме газ для українців цієї зими.

Реклама

 

Ніка Лобанська
Ніка Лобанська Кореспондент програми «Деталі». Досвід роботи журналістом: 5 років. Улюблені теми: Шоу-біз, кримінальні новини, діджиталізація, туризм.

Реклама