Як заощадити на опаленні: лайфхак з Чернігівщини
На Чернігівщині, громада вигадала, як не переплачувати й не мерзнути. Школу, лікарню, дитячі садочки тепер опалюють самі. Без постачальника. Чим обігрівають?
Тепло за торішніми цінами. В Ладані, що на Чернігівщині, громада вигадала, як не переплачувати й не мерзнути. Школу, лікарню, дитячі садочки тепер опалюють самі. Без постачальника. Чим обігрівають і чи тепло — далі.
Надворі лютує мороз. У котельні — жар.
Отак, докидаючи дров у топку, Юрій від осені гріє дітей у садочках і школі Ладана.
І так було в усій школі. Від поганого опалення стіни спортзалу зацвіли.
Як граніт науки мусила гризти в курточці, згадує десятикласниця Саша.
Раніше опалення йшло централізовано з області. За нинішніх цін на газ громада за ці ледь теплі батареї віддала б десяту частину всього свого бюджету.
Ладанці, а з ними і вся країна, в такій скруті опинилися через бездіяльність влади, кажуть експерти.
Стримати тарифи на тепло вирішили коштом громад. За вказівкою, з урядового кварталу з’явився Меморандум. Місцева влада зараз платить зі своїх бюджетів за дорогий газ, а потім чекає компенсацій. У Ладані від такого рішення отетеріли. Бо своїх грошей і так обмаль.
Через пусті газові сховища чиновники вирішили палити вугілля, якого на державних ТЕС теж немає. Від прорахунків влади в енергетиці рятує тепла зима і приватні енергетики. Вони брак українського вугілля компенсують закордонним.
Хто помилився, розраховуючи запаси палива, та чому державні ТЕС не запаслися вугіллям вчасно? Ці запитання звучать уже риторично, проте роботу над помилками влада має провести до наступного опалювального сезону.
Ладан же вирішив покладатися на себе і відмовився від теплопостачальника з області. Й нині рахує свою вигоду.
Тепло звідси отримують музична школа, лікарня і сільрада. Та залежними від енергокризи лишаються мешканці багатоквартирних будинків. За опалення помешкань люди вже з боргами.
Раніше ми писали про те, що молодь "ДТЕК Павлоградвугілля" береже довкілля.



