Як захистити себе під час у пандемії COVID-19?

20 листопада, 19:51
Як захистити себе під час у пандемії COVID-19? - фото 1

Далі у сюжеті.

Десятирічна Ніка чудово знає, як користуватися антисептиком і коли слід одягати маску. Втім, у родині Карбовських вважають, що найкраще від будь-яких вірусів захищає імунітет.

«Ми ведемо здоровий спосіб життя, діти і я ходимо в басейн. Середній син ходить на футбол, я регулярно роблю пробіжки. Я вважаю, що зміцнення імунітету - найкраща боротьба з вірусами», – ділиться мама трьох дітей Ксенія Карбовська.


Тієї самої думки і лікарі. Профілактика коронавірусу – це не лише дотримання дистанції та санітарних вимог. Опірність хворобі насамперед залежить від наших повсякденних звичок.

«Від кількості сну, закінчуючи рівнем стресу, рухової активності, навіть того, що їсть пацієнт. Від цих всіх речей залежить, наскільки наш організм взагалі здатний адаптуватися і адекватно реагувати на якісь зовнішні несприятливі фактори», - розповідає завідувачка першого інфекційного відділення Київської клінічної лікарні № 17 Світлана Гук.


Підтримати організм можна ще й вітамінами. Проте вживати їх краще після консультації з лікарем. Він спочатку визначить, чи потрібні вони саме вам, і якщо так, то призначить оптимальне дозування.

«Вітамін Д - приголомшливо гарна молекула, ще в доковідні часи вона переживала свій бум популярності. Більшість населення знаходяться в відвертому дефіциті цього вітаміну, профілактичної дозою є 2000 одиниць в день», – продовжує Світлана Гук.


Під час онлайн-зустрічі у межах проєкту Фонду Ріната Ахметова "Спитай у лікаря" зі Світланою Гук обговорювались й інші питання лікування та профілактики коронавірусу. Наприклад, те, що одним з найважливіших запобіжних заходів COVID-19 є просте провітрювання.

«Якщо нема протягу. Най буде трошки прохолодно, але повітря має циркулювати - тоді у вас буде менше ризику. Обов'язково провітрюйте приміщення, от прям так фанатично провітрюйте, але з глуздом», – пояснює Світлана Гук.


"Спитай у лікаря" – це зрозумілі відповіді на складні запитання. Зустрічі з провідними спеціалістами (імунологами, анестезіологами та інфекціоністами) проходитимуть на онлайн-майданчиках Фонду Ріната Ахметова щотижня.

«Епідемія коронавірусу значною мірою позначилася на житті суспільства, а також вплинула на інформаційний порядок. Ми щодня бачимо дуже багато недостовірної, неправдивої інформації стосовно лікування епідемії. Саме тому Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом "Україна" реалізовує проєкт "Запитай у лікаря"», - заявила директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.


Тому зберігайте спокій і отримуйте інформацію лише з надійних джерел.

Поділитися: