Як втілити свою мрію: поради коуча і фінансиста

Як втілити свою мрію: поради коуча і фінансиста - фото 1

Поїхати за кордон, придбати квартиру чи бути щасливим і здоровим. Про це мріє більшість українців. Таке дослідження провела компанія "Градус".

Подорожі — це одна із ТОП-5 матеріальних мрій українців, нарівні з фінансовим добробутом. Цього прагнуть 44 відсотки людей. Таке дослідження провела компанія "Градус". Трохи менше займає власна нерухомість, гроші на старість та фінансова подушка.

Реклама

«Якщо взагалі просто поставити в одну лінійку матеріальне і нематеріальне, то перевищувати буде нематеріальне. Вибирають щастя дітей, просто щастя, вибирають здоров'я. Тобто всі розуміють, що це є основоположне», – розповіла голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень Анна Колохіна.

Про те, що варто радіти навіть невеликим досягненням, каже і коуч Інна Ільїна. Головне — зрозуміти, чого хочете саме ви.

«Коли ви вже знаєте, що це ваша мрія, тоді ви можете її візуалізувати. Слід візуалізувати той стан, до якого приведе ваша мрія. Тому що дуже часто дівчата кажуть: "Я мрію вийти заміж". А якого стану ти бажаєш досягнути поряд із чоловіком? І якого чоловіка ти хочеш бачити поряд? Коли ви деталізуєте, то мрія перетворюється на ціль», — пояснила коуч Інна Ільїна.

Мрія стала ціллю. Наступний крок — назбирати гроші. Для цього українці найчастіше знаходять підробіток, змінюють роботу або вчаться економити. Інші — кладуть кошти на депозит, продають майно чи беруть кредити.

Утім останнє робити категорично не можна, каже фінансова радниця Олена Овдієнко. Наголошує: важливо не брати позики та не влазити у борги з комуналки. І дає поради, як накопичити гроші на мрію.

«Коли нам приходить зарплата, нам потрібно відразу ж ці гроші відкласти, десь 10-20%. Якщо приходить премія — бажано відкласти 50-60%», — розповіла фінансова радниця Олена Овдієнко.

 

Реклама