Як впливає коронавірус на серцево-судинну систему?

Лікарка-кардіологиня Катерина Амосова поділилася власною думкою, щодо впливу ковіду на серце та судини.

Хворі серце та судини? Щепитися обов’язково, наполягають лікарі. Бо такі пацієнти — у зоні летального ризику від Covid-19. А ще для людини, виснаженої коронавірусом, ймовірність інфаркту зростає утричі. Далі поради від кардіологині Катерини Амосової.

Переважно пацієнти з тяжким перебігом ковіду мають проблеми із серцем, ділиться власними спостереженням сімейна лікарка Романна Осташук. Охочих щепитися в одній з лікарень у Прикарпатській глушині — побільшало. Бо побачили, скільки ускладнень мають ті, хто проігнорував вакцинацію.

«У нас масово люди тільки пішли тепер. До цього часу, так, небагато було людей на вакцинацію», — розказує завідувачка Зеленської амбулаторії Романна Осташук.

Професорка Катерина Амосова радить пацієнтам із супутніми захворюваннями уберегти себе перш за все.

«Щодо пацієнтів із серцевосудинними захворюваннями, з діабетом — усім щепитися обовязково і дуже важливо, оскільки це реально захищає від смерт, від ковіду. Це дуже важливо!» — вважає кардіологиня, професорка Катерина Амосова.

Та в разі загострення хвороби щеплення краще відкласти, зауважує експертка під час трансляції "Запитай у лікаря". Це проєкт Фонду Ріната Ахметова, до якого залучають провідних спеціалістів, науковців та медиків, аби відповісти на найпоширеніші запитання щодо Covid-19.

«Як убезпечити себе та близьких? Які методи найбільш успішні у боротьбі із хворобою? Які наслідки вона може спровокувати після одужання? На сьогодні вийшли вже 52 ефіри проєкту "Запитай у лікаря". На діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент-проєкт переглянули 20 млн разів», — зазначає представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.

"Дельта"-штам коронавірусу більш небезпечний для людей із груп ризику, попереджає Катерина Амосова. Для них загроза інфаркту та інсульту зростає вдвічі-тричі.

«Заразність "Дельти" значно вища. Одна людина може заразити від 10 до 16 людей. І летальність є у два-три рази вища, ніж від "Альфи" і уханського штаму. І тому саме це і викликає небезпеку для всіх. У мене є члени родини, які мають серйозні серцево-судинні захворювання, і вони всі — вакциновані!» — каже Катерина Амосова.

Кардіологиня радить тільки те, чого дотримує сама. Вакцинація!

«Я щепилася, і так, через 6 місяців я планую зробити бустерну дозу», — розказує Катерина.

А ще — здоровий спосіб життя.

Раніше ми писали про те, що за минулу добу в Україні від коронавірусу одужали 24 569 осіб.

Реклама

 

 

 

Реклама