Як виживає малий та середній бізнес в умовах карантину вихідного дня?

Як виживає малий та середній бізнес в умовах карантину вихідного дня? - фото 1

Попереду чергові карантинні вихідні. Ще один вікенд — випробування для ресторанів, перукарень та спортзалів. Підприємці пристосовуються до нових реалій. Думають, як утриматися на плаву і не закритися назавжди.

Завтра у торгово-розважальних центрах, а з ними і в інших закладах усієї країни, можна буде побачити хіба що прибиральниць зі швабрами. Так вирішив уряд.

«Зміни передбачають запровадження в Україні так званого “карантину вихідного дня”. Тож тепер у вихідний можна сходити хіба до продуктового магазину», — сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

Реклама

Рестораторка із Черкас Олена боялась цього найбільше. Її заклад лише місяць як відкрився.

«Тільки ми почали набирати якихось обертів, почали до нас трішки люди заходити. І коли прийшов карантин вихідного дня, то, чесно скажу, — я не думала, що буде так складно», — розповідає власниця ресторану Олена Боднарюк.


Нині Олена втрачає половину свого заробітку. Бо основний потік людей був у вихідні.

«Почали працювати на половину, тільки половину штату вивели на зміну, самі ставали на процеси. Я, наприклад, два дні сама відбула. Тому що ми не знаємо вже, як зекономити», — продовжує Олена.


У розпачі і продавчиня з Кропивницького Людмила, вона нещодавно закупила зимовий товар.

«Оце я сюди п’ятдесят тисяч вложила. Як це я можу відбити?
Коли субота, неділя — дні, які ми ждемо, що до нас прийдуть люди, хоч хто-небудь зайде. То ми тепер, субота, неділя, — сидимо вдома», — каже продавчиня Людмила Діхтяренко.


Парламенту прем’єр-міністр розповідає, як уряд допоможе малому та середньому бізнесу.

«Підтримка родин ФОПів першої і другої групи, які мають дітей. Друге — програма з часткового безробіття, коли уряд бере на себе виплату частини зарплати робітника, аби його не звільняли. Третя — програма кредитних канікул», — пояснив Денис Шмигаль.


Нардепи не розуміють, чому уряд не пропонував програми підтримки, перш ніж заборонив підприємцям працювати.

«Рішення про карантин вихідного дня — це локдаун вихідного дня. Воно буде і справжнім нокдауном для малого бізнесу, для всієї сфери обслуговування. Рішення треба приймати, думаючи головою, а не вбиваючи власних підприємців», — заявив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко.


Коли бізнес на межі, дуже не вистачає допомоги головного економіста країни. А він, — кажуть експерти, — чомусь відмовчується.

«Міністр економіки Петрашко обіцяв підтримку, перш за все, українському бізнесу. Але, по факту, він виявився найбільш невдалим міністром в історії економіки України. Він фактично під час кризи абстрагувався від усього і ми не бачимо ніяких конкретних дій, окрім слів», — поділився політолог Кирило Сазонов.


Петрашко відмовився спілкуватись із журналістами. Тим часом бізнес не отримує обіцяну прем’єром допомогу.

«Те, що підтримка буде здійснюватися, — це добре. Тепер залишилося подивитися — як?
Грошей практично в казні немає. Я думаю, що, в кращому випадку, це може трапитися протягом місяця», — підсумував нардеп Сергій Магера.


Рестораторці Олені та продавчині Людмилі треба ще якось протягнути місяць, щоб не закрити те, у що вони вклали весь свій час та гроші.

Реклама