Як в Україні витрачають бюджетні кошти: коментар експертів

Як в Україні витрачають бюджетні кошти: коментар експертів - фото 1

Державні кишені — як решето. Що більше витрачаємо, то більше залазимо у борги – такі невтішні висновки зробили експерти. Бюджетні гривні летять у діряві труби комунального господарства і у святкування на широку ногу.

Лабораторія державного дорожнього інституту. Потужним пресом випробовують на міцність зразки асфальту із золошлаків – відходів, яких в Україні вже зібралося щонайменше двісті п’ятдесят мільйонів тонн. На цей зразок тисне вага легковика.

Реклама

Капітальний ремонт доріг четвертої категорії — це ті, що сполучають села із райцентрами неподалік ТЕС, де збираються відходи. Він дешевший, якщо використовувати золошлаки, кажуть в інституті.

А от на свята готові витрачати рекордні суми. Один день видовищ може врятувати багато життів, певен лікар Антон Шкіряк.

За словами економіста Євгена Шульги, гроші, які вкидають у діряві труби та застарілі багатоповерхівки, уже й не рахують. І не хочуть, бо краще спускати мільярди у труби. Запихаємо діри грошима, замість того, аби залатати чи замінити. І живемо не на свій гаманець.

Іншими словами, на позичені купуємо рибу, а не вудку. І якщо ви думаєте, що вас це не стосується, то це не так. Ми платимо терпінням до неякісних державних послуг: переповнених шкіл, старих лікарень чи репаних залізничних вагонів. І цьому є ціна.

Бездіяльність нам обходиться у все більший і більший відсоток ВВП. І маємо у цьому компаньйонів: низку африканських країн як от Уганду чи Мадагаскар, азійські Лаос чи Непал. І нічим у цьому сенсі не відрізняємося від Білорусі та РФ.

Реклама