Як в Україні та світі платять за вакцинацію

У Дніпрі на залізничному вокзалі привітали п’ятитисячного пасажира, який отримав укол перед поїздкою. Йому вручили іменну чашку та грамоту.

Гроші, техніка та навіть автомобіль. Усе це можна отримати задарма — просто вакцинувавшись. У такий спосіб чиновники різних країн мотивують людей робити щеплення. Які бонуси є для дніпрян? Та у чому мінуси такої практики? Розказала Юлія Черкаська.

У метро, трамваї та тролейбусі вона катається задарма. Дар’я отримала абонемент на проїзд у міському електротранспорті. Вручили його після другої дози вакцини від коронавірусу.

«Я не йшла цілеспрямовано за цим квитком, я йшла вакцинуватися, тому що це потрібно. І дуже приємно було отримати ще й у подарунок, скажімо так, після другої дози, цей квиток. Тому що зараз червона зона, зараз дуже важко їздити на маршрутках, тому що водії не беруть стоячих пасажирів. Зараз я пересіла на електротранспорт, ще й їзджу безкоштовно», — каже жителька Дніпра Дар'я Мізікіна.

З літа проїзний можна отримати в будь-якому міському центрі вакцинації. Також дарують флаєри на знижку в кіно. Різні бонуси готують для громадян і в обласних пунктах щеплення. Останній такий відкрили на вокзалі. Там привітали п’ятитисячного пасажира, який отримав укол перед поїздкою. Вручили іменну чашку та грамоту. Утім більшість дніпрян проти такого методу заохочення.

Україна за рівнем вакцинації від ковіду займає останнє місце в Європі. У нас прищеплено менш ніж 20% населення. Соціологи впевнені, матеріальне заохочення – ніЯк не вплине на процес.

«Є недовіра до влади, є непродуманність самого процессу вакцинації, відсутня оця інформаційна платформа, для формування позитивного іміджу самої вакцинації. Ніякі економічні стимули не вплинуть на вакцинацію. Якщо за вакцинацію будуть розігрувати Айфон або автомобіль, то це призведе до зростання недовіри до вакцинації навпаки», — каже соціологиня Оксана Губарєва.

Але є приклади, коли такі бонуси спрацьовують. Зокрема, в Америці під час проведення лотереї рівень імунізованих зріс. У штаті Огайо по мільйону отримали 4 родини. А у Нью-Йорку чоловік виграв 5 мільйонів доларів. У Гонконгу розіграли квартиру. На пІвночі Таїланду місцева влада щотижня роздає живих корів. І охочих прищепитися більшає.

Раніше ми писали про те, що в Україні за минулу добу, 26 жовтня, від коронавірусної хвороби одужали — 11 593 осіб.

Реклама

 

 

Реклама