Як в Україні працює податок на житло?

Як в Україні працює податок на житло? - фото 1

70 гривень за кожний «зайвий» квадратний метр: раз на рік українці мають платити за власне житло. За квартири понад 60 квадратів та приватні будинки більше 120-ти.

Податок на житло в Україні існує вже шість років. Втім, за вже куплені домівки віддавати гроші державі українці не квапляться. Що загрожує тим, хто ухиляється від фіскалів та чому? У податках за метри розбиралася Інга Лучкіна.

Податок на житло в Україні ввели ще у 2015-му. Це стосується тих, хто має квартири площею від 60 квадратів або приватні будинки від 120. За кожен «зайвий» метр треба платити 70 гривень 80 копійок. Це півтора відсотка від торішньої мінімалки. Тобто якщо ви маєте 65 квадратів житла, то за 5 додаткових метрів повинні віддати близько трьохсот п’ятдесяти гривень. І так щороку.

Якщо ж ігнорувати фіскалів, накопичиться борг, попереджають юристи. А разом із ним з’явиться і арешт на майно.

Податки на житло поповнюють міський бюджет. Ці гроші витрачають на благоустрій, зарплати лікарям й освітянам та матеріальну допомогу пільговикам.

А хто має сплачувати збори, якщо будинок чи квартиру ділять два власники? Дивіться в неділю у «Деталях. Підсумках» о 18:30.