Як в Україні будуть захищати боржників від колекторів: президент підписав закон

12 квітня, 15:00
Як в Україні будуть захищати боржників від колекторів: президент підписав закон - фото 1

Сьогодні, 12 квітня, Володимир Зеленський підписав закон про врегулювання колекторської діяльності.

Як повідомили в Офісі Президента України, сьогодні Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості" № 1349-ІХ.

Документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів. Сьогодні в Україні налічується понад 200 так званих колекторських компаній. До них звертаються фінансові установи у випадках простроченої заборгованості у своїх клієнтів.

Колектори нерідко діють із порушеннями законодавства для спонукання боржників повернути борг.

Підписаний закон вводить чіткі правила поведінки як для кредиторів, так і для колекторів при врегулюванні проблемної заборгованості. Відповідно до закону, кредитодавці і колекторські компанії повинні:

- дотримуватися етичної поведінки з боржником;

- інформувати боржника в разі залучення колекторської компанії або поступки права вимоги новому кредитору;

- укладати договори тільки з компаніями, включеними до реєстру колекторських компаній, що веде НБУ;

- контролювати дії залучених колекторських компаній.

За недотримання цих вимог передбачено штрафи.

Відповідно до закону, перед укладенням договору про споживчий кредит кредитор повинен проінформувати споживача про можливість залучення колекторської компанії в разі непогашення заборгованості в термін.

У договорі про споживчий кредит має бути відображено право споживача звертатися до Національного банку України в разі порушення законодавства в сфері споживчого кредитування.

Документ також встановлює вимоги до взаємодії зі споживачем (або його представником) при врегулюванні простроченої заборгованості. Зокрема під час першого спілкування кредитор або колекторська компанія повинні повідомити своє найменування, ім'я та прізвище представника, правову підставу для звернення і розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – також надати відповідні документи протягом семи робочих днів.

НБУ отримує повноваження контролювати дотримання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Раніше ми писали про те, що закон про захист боржників від колекторських компаній передали на підпис президенту.

Джерело: Офіс президента України
Поділитися: