Як у Дніпрі вакцинуватися від COVID-19 кожному охочому: особистий досвід

Як у Дніпрі вакцинуватися від COVID-19 кожному охочому: особистий досвід - фото 1

У вихідні, 12 та 13 червня, у Дніпрі відкрили 12 центрів масової вакцинації. Прийти могли всі, хто записався в лист очікування в додатку "Дія". Журналістка 34.ua перевірила на собі, чи зможе людина, не входячи в пріоритетну категорію, зробити щеплення.

У суботу та неділю відкрилися 12 центрів масової вакцинації в усіх районах міста. Зробити щеплення могли всі охочі, незалежно від пріоритетної категорії. Головною умовою була реєстрація в листі очікування додатки "Дія".

Як це зробити — покрокова інструкція:

1. Відкрити додаток "Дія". Перейти в "Послуги", натиснути "Запис у лист очікування вакцинації від COVID-19".

Натисніть кнопку - фото 175026

Натисніть кнопку
Фото: Яна Кривобок

2. Натиснути кнопку "Записатися".

3. Вказати місце, де ви працюєте (обрати один із запропонованих пунктів).

4. Обрати область і населений пункт, в якому вам буде зручно вакцинуватися.

Оберіть населений пункт  - фото 175025

Оберіть населений пункт
Фото: Яна Кривобок

5. Після цього на екрані з'явиться повідомлення, що ви записані в лист очікування, і відкриється нова функція "Обрати пункт". Натискаєте на кнопку.

6. Введіть ваш контактний номер телефону.

7. Обрати пункт вакцинації, куди вам зручно дістатися. Натиснути кнопку "Записатися".

Вам надійде повідомлення - фото 175027

Вам надійде повідомлення
Фото: Яна Кривобок

З'явиться повідомлення, що ви обрали свій пункт вакцинації. Коли в ньому буде можливість зробити щеплення, вам про це повідомлять.

Слід зазначити, що сам додаток "Дія" не завжди надсилає повідомлення про те, що ви можете вакцинуватися.

«У моєму випадку повідомлення не було, я відстежувала всю інформацію про вакцинацію самостійно. Тому, коли з'явилася новина, що у Дніпрі відкриються пункти вакцинації, я одразу дізналася, чи можу зробити щеплення, якщо не потрапляю в пріоритетну категорію. Виявилася, що можу», — розповіла журналістка 34.ua Яна Кривобок.

Щоб не стояти в черзі треба було додатково зареєструватися на сайті likari.in.ua. Раніше ми писали покрокову інструкцію, як це зробити.

«Електронний запис тривав всього кілька секунд і дозволив не хвилюватися, що доведеться відстоювати чергу і провести в пункті вакцинації замість 40 хвилин, кілька годин. Я вибрала 13 червня, час 15:37», — зазначила Яна.

Після реєстрації на likari.in.ua вам висвітитися віконце з обраним вами часом, датою і місцем вакцинації.

«У призначений день мені подзвонили раніше призначеного часу, десь о 13:00, сказали, що я можу приїхати раніше, тому що людей не багато, є вільні лікарі, готові зробити щеплення. Я відразу одяглася і виїхала», — сказала журналістка.

За словами Яни, вся процедура заняла близько 40 хвилин. Приїхавши в центр вакцинації, вона підписала угоду на використання вакцини, яку їй оголосили на місці, і пройшла реєстрацію.

«Про вакцину, яку мені будуть вводити, я дізналася від свого сімейного лікаря. Він заздалегідь попередив усіх своїх пацієнтів у загальній групі в Viber. Мене провели в кабінет вакцинації, зробили щеплення препаратом CoronaVac і дали аркуш, коли я можу йти. Лікарі просять залишитися на пів години щоб переконатися, що вакцина не викликає алергічних реакцій», — поділилася Яна.
Журналістка 34.ua - фото 175028

Журналістка 34.ua
Фото: Яна Кривобок

У пресслужбі міської ради Дніпра журналістам 34.ua повідомили, що поки точно невідомо, чи будуть відкриті центри масової вакцинації наступними вихідними.

Реклама

Реклама