Як українці ставляться до реформ: результати опитування

Як українці ставляться до реформ: результати опитування - фото 1

Загалом українці не очікують побачити плоди реформ найближчим часом.

Як повідомляє Фонд Демократичні ініціативи, згідно з результатами опитування*, приблизно половина українців (46,7%) продовжує вважати корупцію найважливішим питанням для держави.

Реклама

Бідність (41%), криза на Донбасі (32,7%) і безробіття (32,4%) – інші важливі, на думку громадян, проблеми, перед якими постає Україна.

На особистому рівні українці дотримуються іншої точки зору: найважливішими для них і їхніх сімей є проблеми бідності (47,7%), безробіття (35%) і доступу до медичних послуг (34,2%).

Більше половини респондентів (52%) зазначили, що вони встигли відчути наслідки реформ, але ставляться до них переважно негативно.

Лише 1% громадян відчуває позитивні наслідки реформ, 23,6% – як позитивні, так і негативні результати, а частка тих, хто мав лише негативний досвід, становить 28,4%.

Загалом українці не очікують побачити плоди реформ найближчим часом. Майже кожному третьому (27,3%) важко спрогнозувати свої очікування, тимчасом як приблизно кожен шостий громадянин (16,7%) очікує, що наслідки реформ будуть відчутні через два-три роки.

Першими ознаками незворотності реформ, на думку громадян, є збільшення добробуту їх сімей (55,6%), позитивні темпи зростання економіки (49%) і можливість отримувати якісні послуги від держави (37,2%).

*Загальнонаціональне опитування проводиться в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" (USAID / ENGAGE). Польовий етап опитування проводився серед жителів України старше 18 років компанією Info Sapiens в грудні 2020 року – січні 2021 року. Було опитано 2040 респондентів. В опитуванні не брали участь респонденти з Криму і непідконтрольних уряду України регіонів Донецької і Луганської областей.

Раніше ми писали про те, що в українців, згідно з даними опитування, зростає рівень довіри до Патрульної поліції.

Також ми розповідали про те, які проблеми хвилюють українців, і про те, які три проблеми українці вважають найважливішими для країни.

Реклама