Як уберегти себе і не купити ліки-підробки?

29 серпня, 17:02
Як уберегти себе і не купити ліки-підробки? - фото 1

Підробляють антибіотики, ліки від тиску й навіть препарати для онко-хворих. Фальшиві медикаменти найчастіше продають в інтернеті. Зовні вони дуже схожі на оригінальні, та ефекту – жодного. Як розпізнати підробку знають наші журналісти.

Марина – гіпертонік, і вже багато років рятувалася ліками. А нещодавно дізналася - потрібний їй препарат почали підробляти.

«Я заказала цей засіб в інтернеті. Прийняла – ефекту ніякого. Я звернулася до лікаря, лікар подивився і каже - ці ліки підробка. Це при тому при всьому, що вони не дешеві. Десь в місяць вони мені обходяться 450 гривень», - розповідає киянка Марина Ілліна.

В асоціації фармацевтів закликають не купувати ліки онлайн. Заявляють – 90 відсотків інтернет-аптек продають небезпечну підробку!

«Підробляються антибіотики, знеболюючі препарати, підробки онко препаратів, але зауважу, саме через інтернет доставку, тому що ніхто це не контролює», - запевняє голова громадської асоціації фармацевтів Олена Пруднікова.

Більшість лікарських підробок – це імпорт, він потрапляє до України контрабандою. Третину небезпечної фармацевтики кустарно виготовляють вже у нас. Тож, якщо купуєте ліки вимагайте документи на препарат.

«Самими такими прикладами є різниця між номерами реєстраційними в інструкції і номером реєстрації коробки. Ззовні можуть бути різні блістери, різний колір таблеток, вигляд може бути різний. Також перевіряються штрих код», - радить Олена Пруднікова.

Сертифіковані ліки також мають спеціальну позначку, вона свідчить про безпечність препарату. Зважайте і на ціну. Занадто дешеві медикаменти купувати не слід.

Поділитися: