Як у Кривому Розі дотримуються обмежень «червоної зони»?

Сертифікат про повну вакцинацію чи свіжий тест на коронавірус. А у приміщені – маски та антисептики. Лише за таких умов можуть працювати непродовольчі магазини у червоній зоні карантину. Чи дотримуються продавці усіх правил? У Кривому Розі перевіряли спеціалісти держпродспоживслужби та поліцейські.

Пані Олена – власниця магазину білизни. Жінка вже двічі вакцинувалася, тож може працювати. Каже, усіх карантинних норм дотримується, втім такі жорсткі обмеження залишили її майже без клієнтів.

А ось у магазині іграшок продавчиня сертифікат ще не отримала. Утім має негативний ПЛР-тест, що діє 72 години. Тому працювати може.

Подібні рейди проводять щодня у всіх районах міста. З початку тижня перевірили вже понад 300 об’єктів.

А ось у покупців до таких карантинних норм ставлення неоднозначне. Більшість вважає правила — обмеженням прав та порушенням Конституції України.

Сьогодні спеціалісти держпродспоживслужби та поліція перевірили десяток непродовольчих магазинів: одягу, техніки, іграшок, косметики та побутових товарів. Порушників не знайшли.

«В результаті проведення вказаного рейду, на щастя, порушень виявлено не було. З працівниками проведено профілактичну бесіду. За порушення карантинно-санітарних норм та інших запобіжних заходів передбачений штраф у вигляді від 17 — 34 тисячі гривень, для громадян та 34 тисячі – 170 тисяч — для підприємців», — сказала речниця криворізького районного відділу поліції Оксана Лєсонєн.

За дотриманням карантину у Кривому Розі стежать 20 спеціально створених мобільних груп поліції. Від початку тижня вони вже склали близько 100 адміністративних протоколів.

Реклама

Реклама