Як у Дніпрі відсвяткують Хелловін?

30 жовтня, 20:02
Як у Дніпрі відсвяткують Хелловін? - фото 1

До України це свято прийшло з США та Канади.

Владислава на Хелловін влаштовує домашню вечірку. Напередодні закуповує декорації. Жартує, хоч серед них павуки та штучні привиди, для неї це свято — лише позитив.

«Я люблю прикрашати квартиру, створюю антураж. Закуповую гірлянди, штучну павутину. Шукаю в Інтернеті, як зробити декор власноруч. Костюм прикольний шукаю якийсь, ось тут знайшла наряд відьми. Друзі до мене приходять, і ми дивимося фільми жахів. Цього року будемо дивитися "Воно", давно хотіла», - каже Владислава Мунтян.


Владислава додає, свято не обходиться без гарбузової голови. Так званого «Світильника Джека». Його вирізатимуть разом із друзями. За легендою, Джек — неприкаяна душа, яка після смерті не потрапила ні до раю, ні до пекла. Тому пішла блукати світом. Прикрасити гарбузовими головами закутки своєї редакції вирішили і наші журналісти. Спочатку на гарбузі треба маркером намітити обличчя. Потім вирізаємо очі, ніс і усмішку. Ніж має бути невеликим: із тонким лезом та гострим кінцем. Таким легше маневрувати. До Хелловіну можна вирізати і трохи складніший гарбуз - з підборіддям, зморшками та зубами.

«Звичайно ж, йде більше часу на виготовлення. Залежить все від гарбуза. Щоб це вирізати - є спеціальний набір інструментів, який прискорює роботу. В принципі, можна вирізати і простим ножем», — розповідає майстер із карвінгу Віталій Лапинський.


Популярним форматом вечірки на Хелловін є тематичні квест-кімнати. І загалом Хелловін в Україні за останні 20 років стає все більш популярним. У Дніпрі напередодні свята магазини та ресторани прикрашають свої вітрини. А деякі дніпряни у суботу о 05:00 вирушать у сплав на каяках, в костюмах відьом та чародіїв.

Поділитися: