Як у Дніпрі борються з автохамами на парковках?

У Дніпрі пройшла перевірка дотримання правил паркування. Журналісти "Деталей" разом з поліцією та інспекторами з паркування шукали автохамів у центральній частині міста.

Вони займають місця для людей з інвалідністю і дивуються, коли потім знаходять свої автівки на штрафмайданчиках. Щодня у Дніпрі евакуюють десятки таких машин-порушників. Журналістка "Деталей" разом з поліцією та інспекторами з паркування шукала автохамів у центрі міста. Що показала перевірка? І як за такі порушення штрафують — розказали спеціалісти.

На паркуваннях у центрі Дніпра стояли десятки машин. Та чи на своїх місцях? Інспектори перевіряли, чи все в порядку у місця для людей з інвалідністю. На Троїцькій перевірили — порушень немає. Тож інспектори з паркування та поліція пішли далі. І біля вулиці Грушевського помітили порушника. Водія у машині не було. Наліпки, яка повідомляє про інвалідність, теж. У такому разі — під склом слід залишати хоча б копії документів про статус, кажуть паркувальники.

«Чекаємо 5 хвилин. Ми зафіксували це правопорушення. Надається 5 хвилин для того, щоб людина могла усунути це правопорушення», — розказав інспектор з питань паркування Руслан Анчук.

А поки усі чекали на водія, інспектори розповідали, що таких порушень паркування більш ніж половина. Припускали, все через особливі умови для людей з інвалідністю.

«Якщо є дорожній знак "Зупинку заборонено", а під ним є також відповідний дорожній знак "7.18" перекреслений — це дає змогу особі з інвалідністю паркуватися. Також у нього є привілеї стосовно безкоштовних паркомісць», — зазначив заступник начальника Відділу міської інспекції з питань контролю за паркуванням Віталій Мельник.

А от Ольга Волкова, очільниця центру для людей з інвалідністю, розповіла, що обурює навіть не саме порушення. А те, як кермувальники іноді запитують, чому не можете зайняти інше місце?

«Звичайне місце шириною два з половиною метри, а місця для людей з інвалідністю — три з половиною метри», — розказала голова Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю Ольга Волкова.

І таких паркомісць для людей з інвалідністю маємо понад дві тисячі.

«10 відсотків усіх паркомісць у місті Дніпрі займають місця для людей з інвалідністю. Проблеми по місцях я не бачу», — зазначив заступник директора КП "Транспортна інфраструктура міста" Віталій Шаповалов.

Коли приїхав евакуатор, інспектори сфотографували автівку. А потім — підняли у повітря. Після цього, аби забрати машину, водію доведеться сплатити штраф.

«До тисячі семисот гривень штраф. Це передбачає Кодекс України про адміністративні правопорушення», — зазначив речник Патрульної поліції в області Павло Карманов.

І автівку порушника відвезли на штрафмайданчик. За стоянку на якому теж доведеться заплатити. Після цього на паркування заїхали люди з інвалідністю.

«Вони ж здорові. Вони можуть трохи далі пройти. А нам це складно, особливо у зимовий період. Тож будьте уважні», — розповіла Тетяна Подзюбан, яка має статус людини з інвалідністю.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі у Тульчинському провулку розбили припаркований автомобіль.

Реклама

 

 

Айміна Арнаут
Айміна Арнаут Кореспондентка. Освіта: ДНУ ім. О. Гончара. Досвід роботи: 2,5 роки. Улюблені теми: тварини, стиль життя, природні та погодні явища, міжнародні новини.

Реклама