Як тепла зима на Дніпропетровщині може вплинути на врожай?

Як тепла зима на Дніпропетровщині може вплинути на врожай? - фото 1

Урожай під загрозою. Дніпропетровщина може залишитися без пшениці і кукурудзи. Все через аномально теплу зиму.

Агрономи вже підраховують цьогорічні збитки. Чи є шанс на багатий врожай? Та що буде з овочами та фруктами?

Подробиці знає кореспондент 34 телеканалу.

Анатолій Іванович вирощує озиму пшеницю, кукурудзу, ячмінь та соняшник. Каже: цього року плюсові температури принесли з собою і проблеми. Через те, що всю зиму не було снігу, ґрунт сухий і рослинам не вистачає вологи. А ще з'явилося більше хвороб та шкідників.

«Тепла, волога зима і ми бачимо, що зараз на пшениці з'являється пліснява й інші хвороби. Миші в нас є. Відсотків на 30–40 більше. Це теж потребує додаткових затрат для сільгосп виробників для того, щоб з ними боротися», — ділиться голова Асоціації фермерів Дніпропетровщини Анатолій Гайворонський.

Побоюються фермери і за фрукти. У цьому яблуневому саду три тисячі дерев. Зиму вони пережили добре, однак з острахом чекають весни.

«Коли буде квітень — треба, щоб не було заморозків. З деревами нічого, а от цвіт пропаде. Урожаю не буде. Це часто буває. Ви ж помітили — особливо це буває по абрикосу. Він у нас перший квітне. Рік є абрикос, рік — немає», — розповідає фермер Олександр Лапа.

А ось подвійний врожай цього року планують зібрати у господарствах, де вирощують овочі. Відсутність снігу та вологи на них не впливають — фермери давно перейшли на крапельне зрошення. До можливих заморозків весною готові.

«Дуже тепла зима в цьому році дала можливість південним регіонам вже відсіяти ранні культури овочів — це цибуля, морква. Ті, які більш-менш стійкі до заморозків весняних, якщо раптом будуть, хоча за прогнозами заморозків не повинно бути», — ділиться Віталій Гуртовий, фермер-овочівник.

У гідрометцентрі додають: весна буде теплою, з помірними дощами. Снігу і морозів у березні та квітні очікувати не варто. Тому господарства можуть розраховувати на гарний врожай.

Євгенія Москалець

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама