Як шахраї можуть вкрасти гроші з вашої банківської карти

07 лютого, 16:31
Як шахраї можуть вкрасти гроші з вашої банківської карти - фото 1

Телефонують з номера гарячої лінії банку та видурюють персональну інформацію. Шахраї вдосконалюють свої схеми і крадуть з банківських карток українців десятки тисяч гривень.

Найгірше — коли ці гроші виявляються кредитними. Як не втрапити у шахрайську пастку — читайте далі.

Схем видурювання грошей — безліч. І чи не щодня шахраї вигадують нові. Аліна Лаховська повелася на повідомлення від псевдобанку. Просили відповісти на шість запитань, за це обіцяли більше ніж 50 тисяч гривень. Сума вразила, і жінка погодилася на опитування.

"Там небагато було питань і потім мені пишуть: щоб отримати гроші, потрібно було прикріпити свою карту і щоб списалася комісія. Протягом декількох годин, напевно, у мене знялася ще одна сума, потім ще. Я дивлюся в один момент, а нема вже тисячі гривень", — розповідає постраждала Аліна Лаховська.
"Шахраї переходять на абсолютно нові рівні. Так, ми бачимо, що вони почали вже використовувати айпітелефонію. Додатково вони використовують підміну імен банків. Висилають смски з аналогічними назвами", — пояснює експерт із протидії кіберзлочинності Олександр Савченко.

На гачок аферистів потрапила і пенсіонерка з Хмельниччини. На ім’я жінки оформили п’ять мікрокредитів загальною сумою п’ятдесят тисяч гривень.

"Для покращення мобільного зв’язку зараз прийде СМС і я повинна назвати 4 цифри. Буквально за 2 хвилини прийшла СМС. Ця людина передзвонила, я назвала і почалися проблеми", — згадує жертва шахраїв Тетяна Діденко.

За інформацією експертів, минулого року шахраї видурили в українців понад триста шістдесят мільйонів гривень. Порада одна -—нікому не повідомляти смс-паролі, що надходять на телефон. Так само не послабляти пильності, коли знімаєте готівку у банкоматі, бо останніми місяцями почастішали випадки викрадення особистих даних.

"При знятті готівки в банкоматах обов’язково прикривати рукою при введенні пін-коду. Для чого? Бо встановлюють отакі скімінгові пристрої. У них одразу знаходяться і сам скімінговий пристрій, і мініатюрна відеокамера, яка записує власне ту інформацію, яку ви вводите на клавіатурі", — пояснює Олена Данильченко, заступниця директора асоціації ЕМА.

Уважними потрібно бути з мобільними телефонами. Адже замовити нову сімку без вашого відома для шахраїв — не проблема. А далі вони легко можуть змінити пароль у вашому банківському додатку та перевести гроші на свій рахунок. Та зарадити можна — перейти на контракт або заборонити віддалену заміну сім-карти. Тож щоб не потрапити на гачок шахраїв, обачно ставтеся до усіх банківських операцій.

Людмила Литвиненко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: