Рінат Ахметов допомагає боротися з коронавірусом

26 березня, 09:56
Рінат Ахметов допомагає боротися з коронавірусом - фото 1

Бізнесмен підтримує Івано-Франківську, Львівську, Луганську та Донецьку області.

Також благодійний Фонд допомагає в боротьбі з вірусом містам в інших областях, де знаходяться підприємства, що належать Рінату Ахметову. Як вони це роблять — дізналося видання "Українська правда".

"УП": — Кожен великий бізнесмен закріплений за конкретною областю — чому ви займаєтеся саме Івано-Франківською, Львівською та Донецькою?
Рінат Ахметов: — Ми не займаємося, а допомагаємо. В усіх областях України є губернатори і мери, які зараз працюють 24/7 і всі націлені на єдиний результат — зупинити епідемію в країні. "SCM" — це соціально відповідальний бізнес, ми ніколи не проходили повз біди. Ба більше, ми не будемо робити цього зараз. Майже у всій Україні є міста, де працюють наші підприємства, і наш обов'язок — допомогти. Що ми робили і будемо робити. Повторюся, наша задача — не "підмінити" собою владу, не опцкуватися, а допомогти Україні й українцям.
"УП": — Чим саме ви допомагаєте в регіонах?
РА: — Благочинністю я займаюся не перший рік і навіть не перше десятиліття. У мене дуже сильна команда — і ми точно знаємо, що потрібно робити. Ми закупимо не менше 200 апаратів ШВЛ та інше обладнання — про що проінформуємо через мій благодійний Фонд.
"УП": — Як відбувається координація ваших менеджерів з місцевою владою?
РА: — Ми з великою повагою ставимося до того, що зараз робить Президент, що роблять губернатори і мери — це величезна робота заради спільної мети. А наше завдання їм допомогти: не підмінити, а допомогти державі, допомогти регіональним і місцевим владам. Що ми і робимо.
"УП": — Яка ваша безпосередня участь в оперативному штабі області?
РА: — Моя команда, мій Фонд, представники бізнесів "SCM" інтегровані в роботу антикризових штабів у регіонах і містах.
"УП": — Чи можете перерахувати основні проблеми у ваших областях? Скільки опорних лікарень у них? Скільки пацієнтів відразу вони можуть прийняти? Чи готові вони до критичних навантажень?
РА: — Цю інформацію варто уточнювати у губернаторів областей і мерів міст.
"УП": — Оцініть за шкалою від 1 до 10 готовність областей до епідемії? Що з необхідного є? Чого критично не вистачає?
РА: — Такого роду оцінки повинні давати керівники областей, міст і ви як ЗМІ. Але, перш за все, такі оцінки повинні давати лікарі, які працюють на місцях.
"УП": — Що найбільше вас вразило, коли ви почали занурюватися в стан справ в областях?
РА: — Я завжди намагаюся бачити хороше — навіть в найскладніших ситуаціях. Зараз мене вражає героїзм усіх, хто на місцях: всі об'єдналися заради однієї мети. Цілодобова робота місцевої влади, робота всіх служб заслуговують величезної поваги. І, звичайно ж, вражає героїзм лікарів. Вони ризикують своїми життями, щоб рятувати людей.
"УП": — Кому ви доповідаєте про виконану роботу в області? Чи продовжує Офіс Президента координацію з вами?
РА: — Про виконану роботу — про те, що ми зробили і що ми будемо робити — ми доповідаємо суспільству через ЗМІ. Коли я 16 березня вийшов з Офісу Президента, перше, що я зробив — розповів, про що була зустріч і про що на ній домовилися.
"УП": — Президент дзвонить вам і питає, що ви зробили? Або це робить Єрмак?
РА: — Ні Президент Зеленський, ні керівник його Офісу мені не дзвонять і ні про що не питають. Мені дзвонить моя совість з питанням, що ми зробили для людей і що ми ще можемо зробити. Це — найважливіші дзвінки.
"УП": — Скільки грошей ви особисто витратили на боротьбу з коронавірусом в Україні?
РА: — Минулого тижня на боротьбу з коронавірусом я виділив 300 мільйонів гривень.
"УП": — Що Зеленський вам пообіцяв за допомогу в регіонах?
РА: — Давайте не принижувати добрі справи. Бізнесу нічого не потрібно ні від Президента, ні від уряду. Все, що потрібно бізнесу, — рівні правила гри і чесна конкуренція. Наша мета — сильна успішна Україна і щасливі українці. Благодійністю я займався завжди і ніколи натомість нічого не просив. Все, чого я хочу, щоб люди одужували і люди не хворіли. А якщо раптом "заболіють" — то тільки за команду "Шахтар", коли відновляться чемпіонат України і європейські кубки.

 

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Українська правда
Поділитися: