Як проходить вакцинація у селах Дніпропетровщини?

Як проходить вакцинація у селах Дніпропетровщини? - фото 1

Дніпропетровщина знаходиться на другому місці за кількістю вакцинованих в Україні.

«Вакцинація від Covid-19 рятує життя». Такі повідомлення від МОЗу останній тиждень надходять на телефони українців.Це розсилка від Міністерства, що нагадує: щеплення — єдиний спосіб убезпечитися від коронавірусу.

На Дніпропетровщині вже вакцинувались більше мільйона жителів. Щодня понад 10 тисяч жителів регіону отримують свій захист. Попереду нас за темпами лише Київ.

Щодня розказують, як щепляться в містах. А що там у селах? Чи достатньо жителі мають вакцини? І чи охоче прививаються?

У Степовому в амбулаторії є зараз в наявності вакцина CoronaVac. Наразі 5 доз залишилися і 40 доз для ревакцинації. А прищепили майже третину жителів. Свій захист від коронавірусу передусім отримали працівники школи і сільради. Нині в амбулаторії — порожньо. Та будь-якої миті лікар із медсестрою готові прийняти охочих.
А поки в лікарні медики очікують, повз ходять жителі, які ще тільки роздумують про щеплення. Непокоїтися про своє здоров’я — нормально, каже сімейний лікар. Та зауважує: важких ускладнень після вакцинації ні в кого із селян не було. Тож чекає на усіх!

Аби показати, що це не страшно, а вкрай необхідно — медики вакцинувалися першими.

Швидко вакцинують у Слобожанській лікарні. Вона центральна. Звідси контролюють сільські амбулаторії. Ту, що у Степовому, а ще — в Олександрівці, Балівці та Партизанському. За день роблять 120-130 щеплень, а якщо працює мобільна бригада, усі 180. 45% населення вже вакцинували.

«Йдуть зараз освітяни. Організовані колективи також подають заявки. Мешканці нашої громади звертаються до сімейних лікарів. Люди нас чують і ідуть на вакцинацію», — говорить директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Слобожанської селищної ради Світлана Проскурня.

План у Слобожанського центру первинної допомоги амбітний — вакцинувати 70% до нового року.

І вакцини на всі амбітні цілі вистачить, кажуть в обласному департаменті охорони здоров'я. Дніпропетровщина забезпечена на 100%. Жителі сіл, як і всіх міст, можуть обирати, чим щепитися.

«Усі пункти у нас розміщені абсолютно рівномірно. Там, де є центри первинної допомоги, амбулаторії, майже в кожній амбулаторії є пункт щеплення. Крім того, мобільні бригади, де в селах масово збирається до 50 осіб, виїджають і вакцинують усіх охочих різними продуктами», говорить в.о. голови обласного департаменту охорони здоров'я Вікторія Кулик.

У Миколаївській амбулаторії — ажіотаж. До села доїхав Pfizer. Першою випробувати на собі американську вакцину береться Людмила Мерзла. Після вимірювання тиску та кисню Людмила заповнює згоду на вакцинацію. А попереду — кабінет для щеплень. Там жінка отримує першу дозу Pfizer.

«Вважається, що вона найкраща… Вирішила Pfizer. Але страх є», — говорить Людмила Мерзла.

Сьогодні в амбулаторії прищепили 6 людей — використали повний флакончик Pfizer. Та чи будуть охочі на інші?

«Охочих одиниці. І то доводиться просити, пояснювати, благати. Люди вважають, що не захворіть», — говорить сімейний лікар Миколаївської амбулаторії Іван Костенко.

Pfizer лікарю дали 330 доз. І використати їх треба за 2 тижні. Бо потім сплине термін придатності.

Найбільше на Дніпропетровщині прищепилися в Червоногригорівській селищній громаді — майже 42%. Найнижчі показники — менш ніж 10% населення — у Піщанській, Магдалинівській, Личківській, Чернеччинській громадах. І замикає цей рейтинг Грушівська — не дотягнули і до 8%.

Неохоче вакцинуються, бо бояться. За пандемію імунологиня Ірина Сичова чула багато версій, чому не слід прищеплюватися. Найбільш обґрунтована — страх наслідків. Найменше — поява чіпа, роздавання через нього безкоштовного інтернету та безпліддя.

«Усі, хто робили щеплення, живі й здорові. Нічого з нами не трапилось. Ніде нічого не виросло. І вай-фай безкоштовний ми роздаватиме не можемо», — говорить імунологиня Ірина Сичова.

Усі вакцини, що є на Дніпропетровщині, пройшли клінічні випробування. Тому фахівчиня вкотре нагадує: лише завдяки ним можна себе убезпечити.

«Специфічної терапії проти лікування цього вірусу на сьогодні немає. Єдиним методом, який може запобігти тяжкому перебігу цього захворювання, являється тільки вакцина у всьому світі», — говорить імунологиня Ірина Сичова.

А щоб хоч якось заохотити жителів вакцинуватися та привезений американський Pfizer не пропав, у Миколаївці готуються працювати і у вихідні.

Реклама

Раніше ми писали про те, що ситуація з коронавірусом погіршується в усьому світі.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама