Як проходить дитинство Максима Мочалова в Авдіївці?

19 березня, 13:47
Як проходить дитинство Максима Мочалова в Авдіївці? - фото 1

Він мріє побачити мирне небо. Натомість трирічний Максим з Авдіївки  бачить зруйновану стелю у будинку, де народився. Адже дім знаходиться лише за кілометр від лінії розмежування.

Від щоденних потрясінь хлопчик плаче ночами, а улюблена кімната Максима руйнується просто на очах.

«Так, ось це бабах», — каже хлопчик.


Нові шматки стелі постійно падають. Перебувати тут дуже небезпечно.

«Та що він бачить, бачить дірки, дірки бачить», — бідкається Олена Глазунова, мама Максима.


Пошкодження будинку — це наслідки пожежі. Яка почалась від обстрілу. Тоді дивом ніхто не загинув.

«Тут сусіди всі прибігли, всі чоловіки, почали все з будинку виносити на вулицю… Ми з дитиною вибігли…», — каже Лідія Мочалова, бабуся Максима.


Унаслідок цих подій вони опинилися взимку просто неба. Спочатку жили у сусідів і знайомих, а навесні повернулися додому.

«Дах залили, а це зима була, все замерзло. Весна прийшла – почало танути, стеля впала», — розповідає про стан будинку Лідія Мочалова.


Мама і бабуся дуже переживають за хлопчика. Такі негаразди — важкий удар по його психологічному здоров'ю.

«Він уже почав розуміти, що стріляють і це небезпечно. Ось вночі нещодавно, позавчора, по-моєму, стріляли сильно. А він плакав», — ділиться Лідія Мочалова.


У цій родині цінують кожну хвилину тиші. Коли вона настає, Максим виїжджає на прогулянку велосипедом. Але довго бути надворі не можна.

«Тільки починають стріляти, люди вже кричать “льох, льох!”. Всі біжать в льох. І старі з палицями, і собаки, і кішки», — каже Лідія Мочалова.


Максим живе з батьками і бабусею. Родина поволі звикає до труднощів, що випали на їхню долю. Оскільки їм уже шостий рік поспіль допомогає Фонд Ріната Ахметова — сім'я отримує продуктові набори.

«Велике йому спасибі! Для нас це найважливіше!», — говорить Лідія Мочалова.


Уздовж усієї лінії розмежування видано майже дванадцять з половиною мільйонів наборів виживання. Така допомога уже врятувала мільйон життів.

«Рінату Ахметову велике спасибі — допомогає, допомогу дає. Без нього ми ніяк би, ми… Ну ніяк», — констатує Олена Глазунова.


Зараз головне — дочекатися миру, — каже Олена. Адже тоді в Авдіївці усе зміниться. І свій зруйнований будинок вони зможуть відновити.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: