Як прийти до форми після святкування Нового року?

11 січня, 21:02
Як прийти до форми після святкування Нового року? - фото 1

Дзвін бокалів, пізні застілля та гуляння до ранку. Так пройшли новорічні свята для українців. А зараз маємо наслідки — стрес, утома, збитий режим сну та зайва вага. Як прийти до форми після Нового року? Кореспондентка 34 телеканалу поспілкувалася з тренерами та дієтологами. Поради — далі.

Омлет, авокадо та хліб. Такими були сніданки Ольги до Нового року. Та на початку січня раціон змінився.

Новорічні свята дівчина зустрічала із друзями та родиною. Відпочивала десять днів. Каже: за цей час не переїдала. Утім, не тренувалася і пізно лягала спати. Тож повертає форму відсьогодні.

«Їжа плюс алкоголь, воно вибиває все. І ти намагаєшся потім максимально швидко повернути себе у звичайний режим. Я встаю рано, годині о шостій, о пів на сьому в середньому. А коли канікули — до 10, лягаєш пізно. Я ось сьогодні, навіть коли побігала, повернулася, і мені хотілося спати», — розповідає Ольга Середа.

 

Та не потрібно одразу впадати у крайнощі, — кажуть тренери. Повернутися до звичного темпу життя можна за 3–4 дні. Головне — правильно харчуватися, пити достатньо води й тренуватися.

«Тобто, якщо було 3 тренування на тиждень до новорічних свят. До такої ж кількості і повертатися, не потрібно себе вбивати. Якщо кардіо робили, наприклад, по 20 хвилин після тренування, то не потрібно його робити по 1,5 години через те, що їли салати. Все повинно бути в міру. Потрібно розуміти, що худнути швидко — це не про здоров'я», — пояснює фітнес-тренерка Аліна Кохан.

І не зменшувати кількість прийомів їжі, — додає дієтологиня. Обов'язково — сніданок, обід та вечеря. І ще два легкі перекуси.

«Звичайно, бажано на 7–10 днів виключити м'ясо і будь-які страви, які пов'язані з м'ясом. У пріоритеті — все, що робиться з яйця, рибні продукти, кисломолочні продукти для того, щоб відновити мікрофлору кишечника», — радить дієтологиня Юлія Камишна.

Не потрібно забувати і про здоровий сон, — додають фахівці. Найкорисніше лягати з 21-ї до 23-ї години. Тоді організм зможе відновитися та засвоїти продукти.

Поділитися: