Як правильно обрати зимову гуму?

Час перевзуватися. Із настанням холодів фахівці рекомендують водіям змінювати літні шини на зимові. Робити це краще заздалегідь і не чекати, поки випаде сніг. У скільки стане нова гума на чотири колеса і чому не варто купувати, так звані, всесезонні шини — розкажуть спеціалісти.

На календарі вже жовтень і нічна температура повітря вже сягає нижче позначки у 0 градусів за Цельсієм. Із настанням холодів фахівці рекомендують водіям змінювати літні шини на зимові. Замінювати шини до перших холодів уже звик Антон. І що раніше звернутися до автосервісу, то менше доведеться стояти у чергах, каже водій.

«Гума в мене готова, вона обслужена, лежить у теплому місці. Якщо ще немає черг, то замінити її — приблизно 1,5 години», — каже водій Антон Пігулевський.

Замінювати шини фахівці радять, коли температура надворі опускається до 4-5 градусів тепла. Пояснюють, таку погоду ваша літня гума вже не витримає.

«Якщо ми на такій гумі виїдемо взимку, в мороз, коли буде менше 4-х або менше нуля — вона елементарно задубіє, вона буде як пластмаса», — додає чоловік.

Зимова ж гума навіть на сильному морозі лишається м’якою. І під час гальмування машина не ковзатиме. Вибір шин у магазинах великий — на будь-який гаманець. Ціна залежить переважно від розміру колеса та бренду гуми.

«Найпопулярніший 16-й розмір 205х55х16 клієнту коштуватиме за шину від 1300 гривень до трьох тисяч. Загалом комплект із гарантією та послугами шиномонтажу коштуватиме 5800 гривень», — розказує керіваниця шинного магазину Олена Владимирова.

Автоексперти радять не звертати увагу на так звані всесезонні шини. Коштують вони хоч і менше, ніж звична літня або зимова гума. Та через сильні коливання температури від аварії можуть і не вберегти, кажуть спеціалісти.

«У нас зараз можуть бути коливання, якщо ще торік на 10 градусів, то зараз на 15 може бути за добу. Неможливо вигадати для наших умов універсальну гуму, яка зможе і взимку, і влітку, і в дощ, і коли завгодно. Всесезонки, як на мене, це маркетинг», — зазначає автоінструктор Микита Нем'ятий.

Зазвичай на одному комплекті зимової гуми можна проїздити дві зими. Виробники дають гарантію на 40 тисяч кілометрів пробігу. Тільки-но ви помітили, що на шинах стирається малюнок і протектори — краще звернутися до СТО.

Раніше ми псиали про те що в Україні можуть позбавити водійських прав за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год.

Реклама

 

 

 

 

 

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама