Як правильно користуватися пульсоксиметром?

Як правильно користуватися пульсоксиметром? - фото 1

Сатурація – тобто насиченість крові киснем — один з основних показників, який треба контролювати у разі захворювання, аби не пропустити можливих ускладнень.

Відділення пульмонології 17-ї київської лікарні ще влітку перетворилося на інфекційне. Відтоді у ньому приймають пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. Завідувачка відділення Світлана Гук і сама вже двічі перехворіла на COVID-19.

«Ось цей один із головних симптомів — ви знаєте, коли нема чим дихати, а сатурація нормальна. Він мені знайомий. Я знаю, що це є. Мені простіше зрозуміти і на одній хвилі перебувати з пацієнтом, а це дуже цінно», – розповідає завідувачка першого інфекційного відділення Київської клінічної лікарні № 17 Світлана Гук.


Сатурація – тобто насиченість крові киснем — один з основних показників, який треба контролювати у разі захворювання, аби не пропустити можливих ускладнень. Допоможе у цьому пульсоксиметр. Мати його вдома – слушно, — каже фахівчиня. Пульсоксиметр дозволить відрізнити паніку від реальних симптомів.
Під час онлайн-трансляції у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" Світлана Гук відповідає ще на десятки різних запитань. І заспокоює: не треба недооцінювати організм людини — ми цілком здатні подолати вірус.

«Він для нас новий. Він нас усіх вразив в усіх відношеннях: і психологічно, і фізично. Але ми теж не ликом шиті. Організм як би адаптується. Якби у нас не було можливості адаптуватися до зовнішніх несприятливих факторів — так ми б вимерли вже давно. Повірте в себе!» — підбадьорує Світлана Гук.


До нового проєкту Фонд залучає провідних лікарів та експертів Міністерства охорони здоров`я України.

«У Фонда Ріната Ахметова виникла ідея реалізувати проєкт "Запитай у лікаря" саме через те що ми, аналізуючи інформаційне поле, бачимо, наскільки багато запитань у людей і скільки багато неточної, недостовірної інформації, як лікувати цю нову хворобу — COVID-19», — каже директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.


Під час трансляції Світлана Гук відповіла на п'ятдесят запитань.

«Якщо є така можливість — говорити для великої кількості людей, і вони почують відповіді на свої запитання, і будуть знати, як діяти в такій ситуації — це велика справа. Проєкти, які спрямовані на інформування населення, — це дуже добре», — резюмувала Світлана Гук.

Реклама