Як працюють стоматології під час карантину?

05.05.2020, 22:22
Як працюють стоматології під час карантину? - фото 1

Та чи дотримувались обмежень лікарні Дніпра?

Деталі знає кореспондент 34 телеканалу.

"Вибачте, ми не можемо вас прийняти". Так по телефону відповіли Христині ще в березні. Дівчина носить брекети вже 4 роки. Каже, що до лікаря має навідуватись щомісяця. За період карантину вже має купу проблем.

«У мене відірвалися два брекета, у мене злетіла лигатура і зуби не підчищаються. А стоматолог підчищає своїми інструментами. Плюс те, що зуби повертаються на місце», — каже Христина Малікова.


Лікування зубів означає контакт зі слизовою. Тож підхопити вірус може і пацієнт, і стоматолог. Аби зменшити ризик у Міністерстві охорони здоров’я України ухвалили спеціальне рішення:

— На період дії карантину заклади охорони здоров’я мають тимчасово припинити планові прийоми. Винятки становлять невідкладні випадки.


Ми зателефонували у сім приватних стоматологій Дніпра. Без гострого болю мене згодились прийняти 5. Деякі обмеження все ж таки є. Проте у кожній лікарні — на розсуд власника.
Наприклад, якщо у хворого температури немає — направляють до терапевтичного кабінету. Своєї черги він чекає у масці. Медичне крісло дезінфікують після кожного пацієнта. Лікарі ж працюють у захисних екранах для обличчя.

«Ми провели роботу зі своїм медичним персоналом. Якщо в них є якісь симптоми або вони спілкувалися з хворим не тільки на COVID-19, а й зі звичайним ГРВІ, вони повідомляють нам і не виходять на роботу», —сказала генеральна директорка "Стоматологічної поліклініки № 1" Марта Василішина.


Лише за таких умов можна гарантувати безпеку і для стоматолога, і для пацієнта.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: