Як працюють енергетики у сірій зоні на Донбасі?

Як працюють енергетики у сірій зоні на Донбасі? - фото 1

Дізнаємося про це на прикладі смт Миронівський у Бахмутському районі Донецької області.

Енергетик Володимир буде повертати світло на одну з вулиць прифронтового Миронівського. Він перевіряє свої інструменти, але є річ, без якої чоловік на зміну не виходить.

«У мене є хрестик, який знаходиться при мені завжди. Перед виходом на роботу, особливо в сірих зонах, я перехрестився і йду на роботу», — каже електромонтер підприємства “ДТЕК Донецькі електромережі” Володимир Кіріченко.
Миронівський знаходиться майже на передовій. Журналісти не мають права працювати у цьому смт без бронежилетів і касок. Володимир і його колеги на лінії зіткнення носити такого не можуть — бойовики забороняють. Мовляв, аби бачили, що це енергетики працюють. Через це їм доводиться працювати не тільки з напругою, а й у постійній напрузі.

«Було страшно. Потрапляли під обстріли, ховалися з бригадами. Падали в будь-яку яму. І глушило бувало, і дихати було нічим. Збиралися до купи, думками, нервами і йшли, робили», — згадує Володимир Кіріченко.


Володимир — єдиний із групи енергетиків із сусіднього Луганського, що не звільнився з початком війни.

«Ділянка була покинута, один Володя Кіріченко залишився там. І до нього додому люди приходили, він вдень і вночі піднімався та допомагав. Він патріот свого населеного пункту», — розповідає Олександр Пляшечнік, колега Володимира.


Без Володимира у Миронівському ніяк, — кажуть місцеві. Особливо важко було на початку війни.

«Їжу ніде приготувати. На вогнищах люди готували, у кого були дрова. У мене не було.
Було дуже холодно. Одягнені спати лягали. Це було дуже страшно», — ділиться жителька Миронівського Олена Сидоренко.


Генеральний директор підприємства “ДТЕК Донецькі електромережі” Олександр Дегтярьов розповідає, що кожному виїзду на відновлювальні роботи передують перемовини з бойовиками:

« Це процес дуже важкий, але життєво необхідний. Задля безпеки наших спеціалістів.
Минулого року “ДТЕК Донецькі електромережі” повернули світло у 42 прифронтових населених пункти, а це 15 тисяч жителів.


Після зміни Володимир поспішає додому. Він не знає, де лагодитиме дроти і відновлюватиме лінії завтра. Але не виїхати на ремонт не зможе, бо у нього своя передова — енергетична.