Як обрати хороший обігрівач?

Як обрати хороший обігрівач? - фото 1

Який обігрівач обрати, щоб було і тепло, і заощадливо — дізнавалися журналісти.

Від осінньої прохолоди Катерину Котлярську рятує старенький обігрівач.
Жінка мешкає у приватному будинку на Київщині. Зниження температури помітила не лише на вулиці, а й у рідних стінах.

“Загалом ми обігріваємо свій будинок газом.
Треба економити газ, тому зараз по трошечки.
Якось раптово почались холоди, вже вночі буває 8 і 6. Тому потроху гріємося, вмикаємо обігрівач. Вночі вже приємно лягати спати”, - ділиться жителька Бобриці Катерина Котлярська.


Саме обігрівачі є одними з найпопулярніших товарів, які купують українці в осінньо-зимовий сезон.

“Почнемо з інфрачервоного. Куди він світить - там буде тепло. Ідете із зони освітлення - холодно.
Це масляні обігрівачі, вони дуже довго виходять на режим, хвилин двадцять. На них можна щось сушити”, – пояснює продавець магазину техніки Володимир Грабовський.


Недоліком такого обігрівача є те, що він «з’їдає» багато електроенергії, каже експерт з енергоефективності Антон Ковалишин. Тому обираючи прилад, варто передусім звертати увагу на його ощадливість.

“Є ще спосіб обігріву за допомогою тепловентилятора. Він дозволяє за швидкий час обігріти приміщення. Але він може підсушувати повітря, розганяти пил і він гучний. Конвектори - це обігрівач більш компактний, тонкий, його можна розташувати на стіні”, – розповідає експерт з енергоефективності компанії “YASNO” Антон Ковалишин.


Щоб тепло із квартири не йшло на вулицю, слід ще до початку опалювального сезону подбати про утеплення стін і встановити енергоефективні вікна та двері.

“Коли ми використовуємо електричний обігрівач в якійсь кімнаті, то краще його не загороджувати меблями, гардинами”, - резюмував Антон Ковалишин.


Також зменшити витрати на електроенергію допоможе двозонний лічильник. Якщо обігрівач працюватиме вночі, то можна сплатити до п’ятдесяти відсотків менше, ніж за звичайним тарифом.

Реклама