Як не заразитися від тих, хто вже підхопив хворобу?

15 травня, 14:16
Як не заразитися від тих, хто вже підхопив хворобу? - фото 1

1 276 жителів Дніпропетровщини — все це люди із підтвердженим діагнозом або підозрою на коронавірус.

Більшість із них перебувають на самоізоляції. Карантин послабили і виникло запитання: як не заразитися від тих, хто вже підхопив хворобу. Особливо, якщо носії живуть поряд із вами? Кореспондент 34 телеканалу поспілкувався з інфекціоністами.

Центральна новомосковська лікарня. Минулого тижня в інфекційному відділенні тут перебували семеро людей із пневмонією. Нещодавно стало відомо, що в одного з пацієнтів підтвердився Covid-19. Медсестер і санітарок, які контактували із хворим, відправили на самоізоляцію. До цього списку потрапила і Яна.

Нині дівчина вже п'ятий день удома. За себе, — каже, — не переймається. Мовляв, імунна система не зрадить. А от бабуся, що живе з нею, — у зоні ризику.
Тож із першого дня ізоляції Яна змушена дотримуватися чітких правил у побуті та гігієні.

«Перш за все дезінфекція поверхонь. Це вологе прибирання підлоги із розчинами хлору. Це обробка дверних ручок та інших поверхонь спиртовими антисептиками або хлоргексидином», — розповідає Яна, яка знаходиться на самоізоляції.

Наступний пункт — годинна руханка для всієї родини — фізичні вправи зміцнюють імунітет.
Двічі на день після їжі кожен член сім'ї приймає противірусні препарати і вітаміни.
Важливо: посуд має бути індивідуальним, а кімнати — окремими.
Провітрювати приміщення необхідно тричі на день.

«Людина, яка має легку форму, повинна знаходитися в окремій кімнаті. Якщо це неможливо, потрібно домогтися того, щоб була дистанція. Як правило, люди ці не потребують, щоб за ними доглядали. Але якщо така ситуація виникає, бажано, щоб вони надягали халати. Які потім потрібно або викинути, або утилізувати», — пояснює Людмила Шестакович, завідувачка кафедри інфекційних хвороб ДМА.

У випадку з Яною головне — дотримуватися дистанції з родичами. Захисні халати і маски — обов'язковий елемент домашнього дрес-коду. Прати або перевдягати їх треба як мінімум раз на день. Важливо й не забувати про золоте правило — залишатися вдома. В іншому разі, до вас можуть завітати патрульні.

Контролюють самоізольованих і сімейні лікарі. За медиком Сергієм було закріплено п'ятеро пацієнтів із підозрою. Телефонувати їм на мобільний, — каже, — мав щодня.

«Я регулярно дзвонив, коли вони перебували на періоді самоізоляції. У них в анамнезі були ознаки, які дозволяли б запідозрити, що вони можуть бути інфіковані Covid-19», — ділиться Сергій Малий, сімейний лікар Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1.

Обов'язок сімейного лікаря —– не лише зателефонувати і запитати про самопочуття. Але і протягом двох тижнів проводити роз'яснювальну роботу, як себе поводити на самоізоляції. Нині під контролем медиків 525 таких пацієнтів.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: