Як налагодити сон и що допоможе збадьоритися: дніпряни скаржаться на перевтому

12 лютого, 19:58
Як налагодити сон и що допоможе збадьоритися: дніпряни скаржаться на перевтому - фото 1

Звечора не можете заснути, а вранці — прокинутися? На постійну втому скаржаться дніпряни. Відтак запивають її кавою. Та лікарі застерігають, не варто зловживати.

Як налагодити сон? Та що допоможе збадьоритися зранку?

Фахівці застерігають: ефект бадьорості від кави короткочасний, а от наслідки — негативні. Бо вона активізує нервову систему, розширює артерії, стимулює виділення адреналіну. А все це призводить до звикання, стресу і навіть безсоння. Гарною альтернативою може стати зелений або чорний чай, какао, цикорій або матча.

Окрім міцної кави, до розладів сну та безсоння можуть призводити стресові ситуації, перезбудження і переїдання на ніч. А ще впливає погода.

«У таку пасмурну погоду прокидатися складніше. Тому що світло, особливо сонячне світло, і тепло — це стимуляція гормонів задоволення. Тобто якщо вони є, є бажання активностей», — говорить психотерапевт Максим Реуцький.

Фаза глибокого сну — найважливіша для гарного самопочуття.

«Дуже важливий момент що найбільш ефективний сон з 10 до 2 ночі. Той час коли виробляється мелотонін, ну з 11 до 2. Коли в мозку виробляється гормон мелотонін, який дуже впливає на багато функцій», — говорить сомнолог Микола Соляєв.

Тож експерти радять вчасно лягати спати і правильно готуватися до сну. Перед відпочинком слід позбутися будь-яких подразників: вимкнути телефон і месенджери. І розслабитися за допомогою спокійної музики, неспішної прогулянки чи теплої ванни.

Поділитися: