Як на Дніпропетровщині люди з цукровим діабетом будуть отримувати інсулін?

Як на Дніпропетровщині люди з цукровим діабетом будуть отримувати інсулін? - фото 1

З 1 жовтня хворі на цукровий діабет отримуватимуть інсулін за програмою “Доступні ліки”.

Препарат можна буде придбати у будь-якій аптеці, що працює за договором з Національною службою здоров'я. Вартість інсуліну відшкодує НЗСУ. На це держава виділила 660 мільйонів гривень.

На Дніпропетровщині 60 аптек вже уклали договори зі Нацслужбою здоров'я. Але це не остаточна цифра. Точок видачі інсуліну буде більше. До того ж хворі на “солодку хворобу” зможуть отримати препарат у будь-якій аптеці України незалежно від місця прописки та проживання. Головне, аби була декларація з сімейним лікарем.

«Перший рецепт обов’язково виписує тільки лікар-ендокринолог, а ділі сімейний лікар на основі лікування й видає електронний рецепт. Не потрібно щоразу звертатись до лікаря-ендокринолога. Пацієнт, отримавши електронний рецепт, може його реалізувати у будь-якому куточку нашої країни», — говорить головна спеціалістка управління східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Катерина Кущ.

Щоб отримати інсулін за програмою “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:
1. Відвідати ендокринолога.
2. Мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я.
3. Отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря.
4. Прийти та отримати інсулін у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Реклама

Раніше ми писали про те, що на Дніпропетровщині виявили сальмонелу в польській курятині.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама